Čeho si tvůrci nevšimli? Odhalte chyby ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár

Aktualizováno 27.01.2019


Filmy s Harrym Potterem patří bezesporu k těm nejpopulárnějším snímkům vůbec. Chyby při natáčení se však nevyhly ani jim. Na co tvůrci zapomněli během filmování čtvrtého dílu slavné ságy?

Za dobu své existence si knihy a filmy s Harrym Potterem získaly spousty fanoušků. S velikým očekáváním se stály fronty nejprve do knihkupectví, posléze do kin po celém světě. Fanoušci rozhodně nebyli zklamáni. Harry Potter je koneckonců bezkonkurenčním dílem.

Ale i mistr tesař se někdy utne a během natáčení se tvůrci dopustili hned několika chyb. Které z nich se objevily ve ve čtvrtém díle čarodějnické ságy, tedy ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár?

Zdroj: ČSFD

1. Na zahajovací večeři je vidět, že Seamus sedí za Ronem. V dalším záběru pak Seamus sedí na opačné straně stolu u Hermiony.

2. Alastor Moody se rozběhne za Malfoyem okolo stromu. Svou hůl před tím zabodne do země. Zpočátku je kolmo k zemi. V jiném záběru je nakřivo, poté zase kolmo.

3. Po tom, co se Harry vynoří z koupele, se mu na jednotlivých záběrech mění vlasy. Jednou je má uhlazené, podruhé jsou rozcuchané. Co záběr, to jiný účes.

Zdroj: Oficiální zdroj


4. Seamus řekne Deanovi, ať donese víc ručníků pro Harryho, který se právě vrátil z Černého jezera. Dean se vydá pryč, vzápětí je ale zpátky a klečí vedle Harryho.

5. Hermiona si sundá ručník z ramen a položí jej na Harryho. V jiném záběru má ručník na ramenou zase Hermiona. V dalším jej pak znova dává Harrymu.

Zdroj: oficiální zdroj


6. Když se Harry podívá do myslánky, propadne se do ní a skončí vedle Brumbála. V záběru přicházejí za Harrym do místnosti dvě ženy a sedají si. V následujícím záběru přicházejí znovu.

7. V závěru filmu bojuje Harry s Voldemortem. Aby držel hůlku pevněji, chytne si ji oběma rukama. Na dalším záběru ji drží zase jen jednou rukou. Nakonec si ji chytí znovu oběma.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V mládí neměl přátele a stal se prefektem! Co dalšího jste nevěděli o oblíbené postavě potterovské série?
V mládí neměl přátele a stal se prefektem! Co dalšího jste nevěděli o oblíbené postavě potterovské série?

KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!
KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!

Cesta Harryho Pottera do Bradavic: Kouzelný trik? Ne, tohle místo skutečně existuje!
Cesta Harryho Pottera do Bradavic: Kouzelný trik? Ne, tohle místo skutečně existuje!

 


Novinky z NOVY