Chudák Chevy Chase! Během natáčení Vánočních prázdnin mu Santa Claus způsobil ošklivé zranění

Aktualizováno 18.01.2019

Vánoční prázdniny

Natáčení komedie Vánoční prázdniny vůbec nebylo komické. Proč režisér odešel z placu jen pár dní po první klapce?

Bláznivá vánoční komedie s patřičným názvem Vánoční prázdniny vypráví příběh rodiny Griswoldových, která netouží po ničem jiném, než si užít Vánoce naplno. Zpočátku vše vypadá idylicky. Rodinka si jede pro vánoční stromek, který si letos chce také sama pokácet. Její členové však neodhadnou velikost a téměř pětimetrový strom zlikviduje část jejich domácnosti. Nepříjemností si však nechtějí kazit Vánoce a usilovně se snaží vytvořit šťastnou a pohodovou atmosféru. Na cestě už jsou ale jejich příbuzní, kvůli kterým budou Vánoce skutečně náročné...

Zdroj: TV Nova

Co jste o jednom z nejznámějších vánočních snímků dost možná nevěděli?

- Během natáčení scény, ve které se Clark (Chevy Chase) naštve a začne tlouct pěstmi vánoční degorace, si jeho představitel zlomil během mlácení do figuríny Santy Clause malíček.

- Navzdory tomu, že se jedná o vánoční film, děj se neodehrává během vánočních svátkůl. Snímek totiž končí Štědrým dnem.

Zdroj: TV Nova

- Termín „dům Griswoldů“ se v průběhu let stal v USA slangovým výrazem pro přehnaně ozdobené domy.

- Scéna s usmaženou kočkou byla z filmu málem vystřižena, neboť se studio obávalo reakcí publika. Po první testovací projekci však byli diváci nadšeni a tvrdili, že právě tato scéna se jim líbila nejvíce.

- Natáčení jeden den postihlo menší zemětřesení, které však nemělo za následek žádné větší komplikace.

- Původně měl snímek režírovat Chris Columbus. Zvládl však natočit jen několik málo scén. Poté natáčení opustil a prohlásil, že svou práci miluje, jen ji nemůže vykonávat s někým, jako je Chevy Chase. Ten je totiž známý svým nevybíravým a hrubým chováním vůči kolegům.

Vydejte se na Vánoční prázdniny ke Griswoldům již 23. prosince 2018 ve 20:00 na Nova Cinema! V repríze se na film můžete podívat na Štědrý den od 16:45 opět na Nova Cinema.

Pořezaný obličej Reese Witherspoon: Natáčení komedie Čtvery Vánoce stálo herečku pět stehů
Pořezaný obličej Reese Witherspoon: Natáčení komedie Čtvery Vánoce stálo herečku pět stehů

Utrpení při natáčení Grinche: Jim Carrey se na hlavní roli učil od speciálních vojenských jednotek!
Utrpení při natáčení Grinche: Jim Carrey se na hlavní roli učil od speciálních vojenských jednotek!

 


Novinky z NOVY