Ani Vratným lahvím se nevyhnuly filmové chyby. Čeho si tvůrci nevšimli?

Aktualizováno 23.08.2020


Film Vratné lahve z tvorby slavné dvojice Svěráků je inteligentní hořká komedie o stárnoucím muži, která pobaví nejen humorem. Propracovaný příběh chytne za srdce a pohladí po duši.

Učitele češtiny Josefa Tkalouna už jeho práce netěší. A tak se rozhodne odejít do důchodu. Je však stále plný energie i chlapských tužeb a nechce zůstat v domácnosti se svou manželkou Eliškou, které se chování jejího manžela nezamlouvá. I přes její nesouhlas začne pracovat ve výkupu lahví. V prostředí supermarketu se setkává s novými lidmi i tragikomickými osudy.

Zdroj: Archiv TV Nova

Zdeněk Svěrák se ve své roli stal obsluhou ve výkupu lahví. Aby se ztotožnil se svou postavou a do detailů poznal danou profesi, docházel před natáčením na brigádu do supermarketu na Petřinách. Naučil se brát lahve po třech a tahat těžké přepravky. Jeho směna začínala ráno už od šesti hodin a končila v osm večer. Na tuto náročnou práci si zvykl. Na konci si připadal jako skutečný zaměstnanec výkupu.

Zdroj: Archiv TV Nova

Všimli jste si chyb ve filmu?

- Zákaznice ve výkupu lahví má v tašce hnědého jezevčíka. Když Josef Tkaloun její tašku sundá dolů, je v ní jezevčík černý.

- V záběru, kde je Tkaloun upoután na lůžko v nemocnici, přijde panu Úlisnému SMS zpráva od slečny Čárkované. Na mobilu je zaznamenán čas 20:26, lékař ale tvrdil, že je 10:00.

Zdroj: Archiv TV Nova

- Když stojí Josef Tkaloun se svou manželkou před obchodem, v záběru za nimi projíždí tramvaj s číslem 5. V dalším střihu se číslo tramvaje náhle změní. Vidíme tramvaj s číslem 9.

Pohodový český film Vratné lahve si nenechte ujít v neděli 2. ledna od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 9. ledna od 15:55 na tomtéž kanále. 


Novinky z NOVY