DOKONALÁ ILUZE: Jak vznikaly triky v komedii Dívka na koštěti? Kvůli některým herci nemohli dýchat!

Aktualizováno 11.01.2019

Dívka na koštěti - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

Václav Vorlíček, Miloš Macourek a Hermína Franková, to jsou autoři legendární pohádkové filmové komedie Dívka na koštěti – Příběhu zvědavé čarodějky, která si chce vyzkoušet život na zemi, poznat, co je to „mít rád“ a začlenit se mezi smrtelné vrstevníky. V komedii se vyskytuje plno nadčasových efektů, díky nimž byl film oceněn dokonce na mezinárodním katalánském festivalu!

Jedna z pozoruhodných scén, kdy hlava Honzy Bláhy (Jan Hrušínský) stojí na nemocničním stolku a mluví, rozhodně stojí za zmínku. Tato scéna hlavy bez těla je dokonalá iluze. Ale herec to neměl vůbec jednoduché. Celé natáčecí odpoledne musel být Jan Hrušínský "vtlačený" do nočního stolku pod kovovou konstrukcí. Věrohodný efekt dotváří soustava zrcadel a nasvícení desítkami silných lamp různých světel.

Zdroj: oficiální zdroj

Když Saxana (Petra Černocká) chtěla, dokázala si vzít díky své dlouhé ruky snad vše. Tento trik se točil celkem snadno. Prodloužená ruka totiž nebyla její. Petra Černocká jen kopírovala pohyb ruky dalšího člověka, který byl schovaný tak, aby v záběru nebyl vidět.

Zdroj: oficiální zdroj

Masku Napoleona měl Jan Hrušínský opravdu na hlavě. Měl ji přilepenou, a tak měl problém s dýcháním. Závan barev tomu také nepřidal.

Zdroj: oficiální zdroj

Věřili jste alespoň na chvíli, že existuje létající koště? Ano, scéna byla opět dokonalá. Když Saxana a Honza Bláha odlétali z bytu, měli na násadě koštěte připevněná sedátka a na konci ocelová lanka. Poté je zvedl jeřáb a efekt byl na světě!

Zdroj: Archiv TV Nova


Příběh Dívka na koštěti můžete sledovat 28. prosince od 20.20 na TV Nova a také 31. prosince od 14:30 na tomtéž kanálu.
 

SLÁVA I TRAGICKÝ OSUD: Jak dopadly hvězdy Dívky na koštěti? Takhle se mají po 45 letech
SLÁVA I TRAGICKÝ OSUD: Jak dopadly hvězdy Dívky na koštěti? Takhle se mají po 45 letech

FOTO PO 31 LETECH: Jak se změnili a co dnes dělají herci z legendárního Discopříběhu?
FOTO PO 31 LETECH: Jak se změnili a co dnes dělají herci z legendárního Discopříběhu?


Novinky z NOVY