TOP 10 mužských sex symbolů v historii Hollywoodu. HLASUJTE, kdo je podle vás ten nej?

Aktualizováno 28.01.2019

Největší retro fešáci Hollywoodu minulého století
Zdroj: oficiální zdroj

Blíží se vyhlašování Oscarů, největší sláva v Hollywoodu, a zase se bude řešit, kdo je největším sex symbolem filmu. Co takový symbol musí mít a co musel mít dřív? Vybrali jsme nejslavnějších deset mužských sex symbolů v historii Hollywoodu. Kdo je podle vás ten nej?

1. Marlon Brando
Málokterý americký herec se zapsal do historie světové kinematografie tak výrazně jako Marlon Brando, a to i přes to, že jeho filmografie čítá jen na čtyři desítky titulů a přes to, že on sám často dělal všechno pro to, aby nemusel hrát ve filmech, s nimiž nesouzněl.

Zdroj: oficiální zdroj

2. Steve McQueen
„King of cool“ nejčastěji hrával odvážné a tiché hrdiny, kteří se vrhají do nejrůznějších nebezpečí. McQueen se nikdy nenechal zastupovat kaskadérem a veškeré scény si odehrál sám, ať už se jednalo o skoky, pády nebo životu nebezpečné automobilové honičky. Role neoficiálního filmu o Jamesi Bondovi mu padla jako ulitá, takže i v jiných filmech hrál a hraje šarmantní drsňáky s charismatem.

3. Sean Connery
Jeho kariéra herce začínala napřed v divadle, pak v několika televizních rolích a menších filmových rolích. Až po této dřině se objevil v dnes již legendární a vůbec první bondovce Dr. No. V roce 1987 sklidil Zlatý Globus a Oscara za film Neúplatní. Následují další bezvadné filmy jak podle diváků, tak i podle kritiků: Indiana Jones: Poslední křížová výprava nebo akční nářez Michaela Baye Skála.

4. Alain Delon
Rezervovaný muž s jasným cílem - uspět za každou cenu. Rád o sobě hovořil ve třetí osobě a co měl na srdci, to na jazyku. Pokud to však opravdu bylo to, co si myslel. Hvězda herce Alaina Delona vzešla díky neobvykle výraznému a provokujícímu vzhledu. Nemůže být sporu o tom, že jeho krásnou tvář musela ještě mnohem víc převyšovat silná osobnost, aby mohl získat nesmazatelné postavení legendy evropského filmu a nezůstal jen výraznou a talentovanou hvězdou 60. a 70. let.
Zdroj: Profimedia

5. Joe Dallesandro
Jeho budoucnost do značné míry předznamenala práce gay pornoherce a modela, v níž zhruba od poloviny šedesátých let uplatňoval svou fotogeničnost a fyzické předpoklady. Zlomový okamžik v ne příliš perspektivní kariéře přineslo až náhodné setkání s Andy Warholem v jeho "umělecké laboratoři" Factory. Právě filmová produkce zaštítěná Warholem učinila z mladého delikventa undergroundovou hvězdu a novou sexuální ikonu.
Zdroj: oficiální zdroj

6. Paul Newman
Na filmovém plátně byl Paul Newman neporazitelný, exceloval ve snímcích Butch Cassidy a Sundance Kid, Podraz či Kočka na rozpálené plechové střeše. Kromě herectví byla jeho vášní rychlá kola a úspěch slavil i v byznysu. "Frajer ze staré dobré školy" s odzbrojujícím modrookým pohledem proslul také na Hollywood dost výjimečným padesátiletým manželstvím. Během kariéry natočil šest desítek filmů, desetkrát byl nominován na Oscara a dvakrát ho také získal.
Zdroj: oficiální zdroj

7. Clint Eastwood
Jen málokterý herec a režisér ovlivnil světovou kinematografii tak zásadním způsobem, jako se to podařilo Clintu Eastwoodovi. Přestože byl na přelomu 60. a 70. let znám především jako představitel osamělých kovbojů a nekompromisních strážců zákona, dokázal si postupem času vydobýt značný respekt coby charakterní herec a režisér oduševnělých melodramat. Věk pro něj očividně nebyl žádnou překážkou: Ve čtyřiasedmdesáti se díky dramatu Million Dollar Baby stal historicky nejstarším držitelem Oscara za nejlepší režii, o deset let později pak zlomil nejeden divácký rekord se životopisným snímkem Americký sniper.
Zdroj: oficiální zdroj

8. James Dean

„Sni, jako bys měl žít věčně. Žij, jako bys měl zemřít dnes“ James Dean - zbožňovaný herec, obletovaný sex symbol, idol (nejen) americké mládeže a rebel tělem i duší se své životní filozofie držel přímo ukázkově. Přišel, dokázal a odešel. I takto by se dal stručně popsat krátký, ale naplno prožitý život jednoho z nejpopulárnějších herců 50. let minulého století, kterému se předčasnou smrtí podařilo zůstat věčně mladým a slavným přesně tak, jak si to přál.
Zdroj: oficiální zdroj

9. Dolph Lundgren
Již v dobách svého studia se věnoval bojovému sportu. Byl kapitánem švédského národního týmu a několikrát se stal mistrem Evropy. Než se stal filmovou hvězdou, pracoval jako manekýn pro sportovní oblečení. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1984 v bondovce Vyhlídka na vraždu
Zdroj: oficiální zdroj

10. Christian Bale

Aby si Bale mohl zahrát v pořadí sedmého představitele netopýřího muže ve filmu Batman začíná, musel na sobě velmi tvrdě zapracovat. Podařilo se mu něco ohromujícího. V období několika měsíců se dokázal transformovat na vypracovaného svalovce, přičemž přibral více než 30 kilogramů. Pro tehdy třicetiletého Velšana byla role Batmana, jak sám později uvedl, přelomový moment jeho herecké kariéry, díky němuž ho společnost začala vnímat jako filmovou hvězdu.
Zdroj: oficiální zdrojZ TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!
Z TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!

NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?
NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?

APOKALYPSA NA PLACE: Sebevražda, vojenské potlačení vzpoury i největší výbuch v historii. Který film měl tak dramatické natáčení?
APOKALYPSA NA PLACE: Sebevražda, vojenské potlačení vzpoury i největší výbuch v historii. Který film měl tak dramatické natáčení?

TOP ZAJÍMAVOSTI Skleněného pekla: Podle hlavního hrdiny byl pojmenován slavný dům v centru Prahy!
TOP ZAJÍMAVOSTI Skleněného pekla: Podle hlavního hrdiny byl pojmenován slavný dům v centru Prahy!

FOTO: Věděli jste, že slavný oscarový herec byl původem Slovák? Poznáváte ho?
FOTO: Věděli jste, že slavný oscarový herec byl původem Slovák? Poznáváte ho?

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!
BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

 


Novinky z NOVY