Pyšná, šíleně smutná nebo ta se zlatou hvězdou? Hlasujte o nejoblíbenější českou princeznu!

Aktualizováno 26.12.2019


O Vánocích je čas pohádek. A skoro žádná pohádka se neobejde bez krásné princezny. Přinášíme vám přehled těch nejznámějších. Která je vaše oblíbená? Hlasujte pro ni v anketě!

Princezna Helena

Helena byla sice krásná, ale šíleně smutná. Ve stenojmené pohádce Šíleně smutná princezna zazářila Helena Vondráčková, která propůjčila princezně své křesní jméno.


Podívejte se na ty nejkrásnější české pohádky online

Popelka

Tři oříšky pro popelku je tradiční česká pohádka. Krásnou Popelku ztvárnila v té době ještě neznámá Libuše Šafránková.

Zdroj: Archiv TV Nova

Princezna Eliška

Pracovitou a poctivou Elišku z pohádky Princezna ze mlejna ztvárnila Andrea Černá, kterou znáte z Ordince v Růžové zahradě 2. V pohádce nosila princezna blonďatou paruku.

Zdroj: Archiv TV Nova

Princezna Lada

Princezně Ladě přidává na kráse zlatá hvězda, která zdobí její čelo. Její postavu ztvárnila Marie Kyselková.

Princezna Markéta

Česká pohádka Řachanda vypráví o napravení rozmazlené princezny Markéty, kterou ztvárnila Denisa Pfauserová. Jak se vám zalíbila?

Zlatovláska

Kráska Zlatovláska měla dlouhé zářivé vlasy. Ty mohla nosit její představitelka Jorga Kotrbová ve stejnojmenné pohádce Zlatovláska.

Zdroj: Nova.cz

Princezna Krasomila

Krásná, ale velmi pyšná byla princezna Krasomila z tradiční české pohádky Pyšná princezna. Její představitelku Alenu Vránovou znáte ze seriálu Ulice.

Zdroj: Nova.cz

 Princezna Růženka

Krásná Růženka je prokletá – má se píchnout do prstu, na věky usnout a celé království s ní Růženka roste do krásy a všechny špičaté předměty jsou z jejího dosahu odstraňovány, sama nesmí ani na krok. Samozřejmě se ji nepovede ohlídat a zápletka pohádky je na světě. Krásku ztvárnila Marie Horáková.

Jak se budí princezny
Zdroj: Archiv TV Nova

Letos můžete sledovat vaše oblíbené vánoční pohádky a filmy online na Voyo.


Novinky z NOVY