Cesta Harryho Pottera do Bradavic: Kouzelný trik? Ne, tohle místo skutečně existuje!

Aktualizováno 04.01.2019


Harry Potter cestoval do Bradavic expresem, který projížděl také po čarokrásném viaduktu. Ten nebyl vytvořen filmovými architekty, ale existuje i ve skutečnosti. Nachází se v údolí Glenfinnan ve Skotsku. Ale pokud si ho chcete prohlédnout, nemusíte nikam jezdit. Podívat se na něj můžete už tuhle sobotu na Nově!

Možná už vás někdy napadlo, kudy se vlastně slavný čarodějnický učeň ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců dopravoval do Bradavic. My odpověď známe! Kromě jiných míst ho vlak vezl přes betonový viadukt s jedenadvaceti oblouky ve skotském údolí Glenfinnan. Krajina kolem je sama o sobě dost magická, ve filmu bylo proto potřeba digitálně přidat pouze samotnou kouzelnickou školu, kterou nikde poblíž bohužel nenajdete.

Zdroj: TV Nova

​V oblíbeném filmu, který budeme na Nově vysílat už tuhle sobotu, se Harry ve vlaku seznámí se svými pozdějšími nerozlučnými kamarády Ronem Hermionou. S nimi musí překonat mnohé překážky, aby odhalil pravdu o možném návratu nebezpečného mága Voldemorta. Podaří se jim zabránit nejhoršímu?

Zdroj: Archiv TV Nova

Glenfinnan Viadukt je v mnoha směrech unikátní. Je nejdelším betonovým železničním mostem na území Skotska, vede po něm jediná kolej trati West Highland Line a poloměr oblouku, který viadukt sleduje, činí 241 metrů. Viadukt je dokonce i na desetilibrovce skotské banky z roku 2007!

Na kouzelnou cestu s Harrym Potterem se můžete vydat v sobotu 1. ledna od 20:20 na Nově nebo v neděli 2. ledna od 15:40 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY