Tajemství animáku Letadla: Za jeho vznikem stojí režisérova velká fóbie

Aktualizováno 03.01.2019


Myslíte si, že když máte strach z výšek nebo z malého prostoru, nemůžete se stát pilotem? Omyl! V animáku Letadla se svou fóbií bojoval nejen hlavní hrdina, ale dokonce i sami tvůrci!

Na velkém úspěchu staršího bratříčka Auta (2006) se svezla nejenom dvojka tohoto animáku, ale také okřídlená Letadla (2013). Jsou stejně rychlá, podobně akční a snad ještě barevnější než předchozí kousky od Pixaru. Vyprávějí příběh mladého Práška, který se chce prosadit mezi ostatními závoďáky, ale k tomu musí nejdřív překonat svůj strach.

Zdroj: oficiální zdroj

Prášek ale zdaleka není tím jediným, kdo se musel postavit svojí fobii. Podobné úkoly čekaly při natáčení i na jeho tvůrce.

Tak například režisér Letadel Klay Hall v jednom z rozhovorů přiznal, že trpí klaustrofobií. Obzvlášť vysoko nad zemí mu stísněný prostor nedělá dobře. Jenže aby se mohl dokonale vžít do rychlosti, se kterou závodní letouny brázdí oblohu, musel do kokpitu. Dvakrát do zpěvu mu u toho prý nebylo, ale aspoň se obavám postavil. Zajímavé je, že otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti.

Zdroj: oficiální zdroj


Se svými strachy se svěřil i dabér hlavní role Dane Cook. Zatímco jeho Prášek má na začátku panickou hrůzu z výšek, tenhle americký herec se prý bojí hloubek – teda aspoň těch životních. Udržuje si proto pozitivní náladu za každou cenu.

Zdroj: oficiální zdroj


Natáčení Letadel ale určitě nebylo jenom o fobiích. Kdo se při něm nejvíc bavil? Nejspíš populární americký herec Val Kilmer. Ten totiž v roli letounu Bravo parodoval svého legendárního frajírka z osmdesátkového hitu Top Gun.Animovaná Letadla jsou zábavou pro malé dobrodruhy i jejich pozorné rodiče. A pokud by se snad přeci jenom někdo bál lehké filmové závratě, doporučujeme zůstat v klidu. Na rozdíl od filmařů můžete zažít adrenalin i v teple domova!Letadla sledujte v sobotu 8. prosince 2018 v 18:20 na Nova Cinema.

 

UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Zemřel autor známé animované postavičky. Bylo mu pouhých 57 let
UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Zemřel autor známé animované postavičky. Bylo mu pouhých 57 let


Animák AUTA: Bleskovi propůjčil hlas slavný český zpěvák! 
Animák AUTA: Bleskovi propůjčil hlas slavný český zpěvák! 

 


Novinky z NOVY

TN.cz

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.