Natáčení filmu Mocný vládce Oz bylo plné problémů. Nečekaně zmizel hlavní hrdina!

Aktualizováno 28.12.2018


Jaký důvod měl herec James Franco k opuštění natáčení fantasy snímku? A proč z natáčení odešli i další herci v hlavních rolích?

Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka.

Zdroj: Archiv TV Nova

• Během celého filmu má na sobě hlavní hrdina jeden a tentýž klasický oblek. Samotný režisér trval na tom, že oblek musí být jenom jeden a musí projít s hrdinou celým filmem, i když je zvykem, že herci mají několik kusů téhož kostýmu. Oblek šil ručně známý hollywoodský návrhář Gary Jones.

• Make-up Mily Kunis se nanášel čtyři hodiny a poté trvalo jednu hodinu jeho odstranění. Po skončení natáčení se herečka ještě dva měsíce zbavovala stop po velice odolném make-upu. Poctivá práce se cení.

• Kromě potíží s nesrovnalostmi okolo licence se tvůrci taktéž museli potýkat s mnoha odklady a zdrženími, když několik členů obsazení muselo dostát dalším závazkům. V půlce natáčení například odešla Rachel Weisz, aby natočila svou celou roli ve snímku Bourneův odkaz (2012), Michell Williams musela propagovat svůj snímek Můj týden s Marilyn (2011) a představitel samotného Oze, James Franco, se z natáčení vytratil kvůli skonu otce.


• Role Oze byla nabídnuta Robertovi Downeymu Jr.Johnnymu Deppovi, nicméně oba nabídku odmítli. Johnnymu se role zamlouvala, ale již byl upsaný k natáčení snímku Osamělý jezdec (2013).

• Film je volně založen na knize „Čaroděj ze země Oz“ od amerického spisovatele Lymana Franka Bauma. Ozův asistent je pojmenován právě po něm.

• Krátce po premiéře filmu bylo oznámeno, že pokračování se již připravuje a počítá se s návratem obsazení, nikoliv však režiséra. Sam Raimi se k tématu vyjádřil s tím, že co v tomto příběhu odvyprávět chtěl, to už udělal, ale nechal prostor pro dalšího režiséra, který by jej rozvinul. Od té doby ale již utekla spousta času bez jakéhokoli oficiálního posunu, takže lze s vysokou pravděpodobností prohlásit, že „dvojka“ nebude.O čem bude třetí díl animáku Zataženo, občas trakaře? Mohla by to být bomba!
O čem bude třetí díl animáku Zataženo, občas trakaře? Mohla by to být bomba!

VŠIMLI JSTE SI? V animáku Toy Story: Příběh hraček 2 se objevuje mnoho narážek na Star Wars
VŠIMLI JSTE SI? V animáku Toy Story: Příběh hraček 2 se objevuje mnoho narážek na Star Wars


Novinky z NOVY

TN.cz

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.