SVĚT HARRYHO POTTERA JE ZPĚT: Nechybí v něm fantastická zvířata, mladý Brumbál ani excelentní Johnny Depp!

Aktualizováno 28.12.2018

Johny Depp
Zdroj: TV Nova

Fantastická zvířata otevřela druhou kapitolu o kouzelnickém světě Harryho Pottera v éře, kdy nebyl nejobávanějším černokněžníkem Voldemort. Lehčí nota, se kterou si pohrával první díl, stejně jako budování nového hrdiny, ustupuje v druhém filmu stranou většímu plánu, v němž hraje prim temnota, prohřešky minulosti a vyhlídky na horší časy!

Filmová série Fantastická zvířata mapuje dění v kouzelnickém světě několik desítek let před událostmi, které známe z knih a filmů o Harrym Potterovi. Její první díl s názvem Fantastická zvířata a kde je najít šel do kin v roce 2016, snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny je jeho pokračováním. Celkem by filmů mělo být pět.

Zdroj: TV Nova

Fantastická zvířata jsou (podobně jako Harry Potter) o skupince outsiderů, kterým by osud celého světa nemohl být ukradenější a rádi by si jen žili svoje jednoduché životy. Osud je ale vžene do hry, která je mnohem větší než oni sami, a tak během všedních starostí řeší i zlého černokněžníka a jeho nekalé plány.
Zdroj: TV Nova

Na konci prvního dílu dopadl hodný kouzelník Mlok (Eddie Redmayne) zlého mága Gellerta (Johnny Depp). Hned v úvodu „dvojky“ se však vězni Gellertovi podaří uprchnout z KOKUSA (Kouzelnický kongres USA). Úkolem dobrých čarodějů tak je dopadnout černokněžníka znovu. Ve finále, které si Depp v proslovu dokonalého manipulátora k zfanatizovaným stoupencům labužnicky vychutnává, se naznačí, že rozhodující střetnutí přijde jindy.
Zdroj: TV Nova

Pořádného napětí se tedy dočkáte jen ve skvělém závěru, jemuž kraluje nejlepší výkon Johnnyho Deppa za poslední roky. Do té doby jsou Grindelwaldovy zločiny poměrně usedlejší, pořád ale rozhazují imaginaci i zábavu plnými hrstmi. Pokud vás v jedničce bavila samostatná Fantastická zvířata, dostanete povedený nášup. Pokud vás zaujaly osudy postav, učiníte se všemi další důležitý krok. A to nejzásadnější - pokud vás pořád láká kouzelnický svět, do něhož Rowlingová přidává jeden výborný nápad za druhým, čekají vás opravdové hody, jelikož se znovu nešetří detaily a výstředními nadstavbami.
Zdroj: TV Nova

I přesto, že se Depp konečně po všech peripetiích ve svém soukromém životě, kdy se léčil ze závislosti a léčil své pošramocené srdce, vrátil na výsluní a podává výkony jako když mu bylo dvacet, se snímku nedaří to, co třeba letošnímu konkurentovi na poli blockbusterů Avengers: Infinity War – vystavět antagonistu, který převyšuje obvyklé představitele zla usilujících o dominanci nad světem, případně jeho likvidaci. Možná proto závěrečná konfrontace dobra a zla nepůsobí tak zlověstně. Vzpomínáte na poslední díl Harryho Pottera? Je třeba nezapomenout, že David Yates a Joanne Rowlingová umějí závěry epické a mají k tomu ještě minimálně tři filmy.
Zdroj: TV Nova

Čím ale tento snímek převyšuje ostatní o mílové kroky a strká do kapsy většinu blockbusterové konkurence? Výpravou. Ta je skutečně famózní. Obzvlášť v IMAXu a 3D žasnete nad každým kostýmem a vypiplanými lokacemi, v nichž triková pozadí křičí daleko méně, než je u dnešních fantasy zvykem. Návštěvy kouzelnických lokalit by chtěl člověk málem pauzovat, aby se pokochal všemi drobnostmi, které Rowlingová vymyslela.
Zdroj: TV Nova

 
TO JSOU SVALY! Z ošklivého smolaře Nevilla z Harryho Pottera je dnes namakaný fešák! FOTO
TO JSOU SVALY! Z ošklivého smolaře Nevilla z Harryho Pottera je dnes namakaný fešák! FOTO

Poznáte herce z Harryho Pottera na fotce z dětství? Dnes ho milují stovky žen!
Poznáte herce z Harryho Pottera na fotce z dětství? Dnes ho milují stovky žen!

Čeho si tvůrci nevšimli? Odhalte chyby ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Čeho si tvůrci nevšimli? Odhalte chyby ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

TOP 11: Manželství McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanda Harryho Pottera?
TOP 11: Manželství McGonagallové i vynucená smrt Hedviky! Co by měl vědět každý fanda Harryho Pottera?

DÍVALI JSTE SE POZORNĚ? V muzikálovém filmu Bídníci byly použity části kulis z Harryho Pottera!
DÍVALI JSTE SE POZORNĚ? V muzikálovém filmu Bídníci byly použity části kulis z Harryho Pottera!


Novinky z NOVY

TN.cz