OPERACE I BLÁZINEC. Princeznu se zlatou hvězdou na čele potkal zlý osud

Aktualizováno 27.12.2018


Mezi českou vánoční klasiku bezesporu patří legendární pohádka režiséra Martina Friče. A princezna se zlatou hvězdou nebude na televizních obrazovkách chybět ani letos. Jak žije hlavní představitelka této kultovní pohádky dnes?

Příběh princezny Lady, která utíká ze zámku svého otce, aby se nemusela provdat za zlého krále Kazisvěta a najde azyl v královské kuchyni krásného krále Radovana, zná asi každý. Méně známý je však životní příběh její představitelky Marie Kyselkové.

Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj

Pohádkový příběh ve skutečném životě Marie začal, když se náhodou vypravila do Prahy a v divadle navštívila svého přítele Vladimíra Menšíka, díky kterému se seznámila s osudovým mužem Petrem Haničincem. Ten se v té době rozváděl se svou první manželkou Štěpánkou Haničincovou a zamiloval se právě do Marie.

Zdroj: Nova.cz

Velký zlom v jejím profesním životě nastal ve chvíli, kdy vážně onemocněla Miriam Hynková, která měla ztvárnit princeznu Ladu, a roli tak místo ní, získala Marie, která v té době byla již v šestém měsíci těhotenství. Dítě čekala právě s hercem Petrem Haničincem, se kterým žila dalších patnáct let, ačkoliv jejich manželství nebylo moc šťastné, jelikož její muž žil nezřízeným nočním životem a Marii byl často nevěrný.

Následně se Marie provdala, za o dvanáct let mladšího stomatologa, kterého potkala sotva pár měsíců po rozvodu na svatbě kamarádky. Společně měli dvě dcery, Alžbětu a Žofii. I v tomto vztahu se věnovala převážně jen rodinně a pracovala jen příležitostně. Nešlo ovšem o nic uměleckého. O svého druhého manžela se princezna Lada starala doma až do jeho posledních dní – podlehl rakovině.

Zdroj: Archiv TV Nova

Mračna, která se nad pohádkovou princeznou stáhla, už se nerozehnala. Po operaci krčku se Marie Kyselková mohla pohybovat jen s pomocí chodítka, což jí po psychické stránce moc nepomohlo. Kvůli svému špatnému stavu byla převezena do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Tam ji chodí navštěvovat její soused a kamarád, herec Ivo Niederle.

Jednu z nejkrásnějších českých pohádek uvidí diváci v pondělí 26. prosince 2018 od ...... na TV Nova. 


Novinky z NOVY