Který herec umírá ve filmech nejčastěji? Diváci ho znají z Harryho Pottera

Aktualizováno 29.12.2018

Harry Potter a Tajemná komnata
Zdroj: TV Nova

Ačkoliv je Sean Bean proslavený tím, že má za sebou mnoho smrtí na filmových plátnech, někteří jeho kolegové umírají ještě častěji. Jména dalších slavných herců, kteří ve filmech vždy umřou, vás nejspíše překvapí!

6) Leonardo DiCaprio
I tenhle hezoun na plátně umírá. Zemřel například ve Skryté identitě, Titanicu, Letci nebo v Krvavém diamantu...

Zdroj: Profimedia / instagram

Je to možná překvapivé, Leo to však umí podezřele často zase vrátit. Jako například ve filmu Revenant. Na kontě má DiCaprio 10 úmrtí, což je v poměru k jeho celé filmografii ve skutečnosti větší podíl, než jaký má na kontě Sean Bean!
Zdroj: Archiv TV Nova

5) Gary Oldman
Další v pořadí je Gary Oldman, který zatím zemřel ve filmech celkem dvanáctkrát. Mezi filmy, ve kterých skonal, patří: Pátý element, Air Force One, Pravdivá romance, Hannibal, Harry Potter a Fénixův řád a další.
Zdroj: oficiální zdroj

Jednou z jeho slavných smrtí je Sirius Black v Harrym Potterovi, kde zemřel v jeho páté části. Objevuje se ale i v dalších dílech, a to ve flashbackových scénách. Naopak záporáka, který umírá ku prospěchu spravedlnosti, si zahrál ve filmu Pátý element.
Zdroj: TV Nova

4) Robert De Niro
Herec s velkým H, Robert De Niro, má také už na svém kontě slušný počet postav, které v průběhu filmu zemřely, konkrétně 17. Mezi jeho poslední filmy patří Terapie láskou, kde si zahrál otce Bradleyho Coopra. Za tuto roli byl také nominován na Oscara (zde ovšem nezemřel). Oscara nezískal, ale už dvě sošky doma má. 
Zdroj: isifa.com

Zemřel také ve filmech: Velké naděje, Šťastný Nový rok, Dospívání po Americku nebo Machete.
Zdroj: oficiální zdroj

3) Mickey Rourke
Mickey Rourke skončil těsně pod dvacítkou a mezi jeho nejznámější filmy patří: Wrestler, Tenkrát v Mexiku, Iron Man 2 , Muž v ohni, Válka Bohů a další.
Zdroj: Profimedia

Na třetí příčce se umístil Mickey Rourke s počtem 19 úmrtí. Americký herec a scenárista si zahrál v Expendables: Postradatelní nebo snímku Iron Man 2. Nejvíce ho ale zřejmě proslavila hlavní role ve filmu Wrestler, ve které mohl využít své předchozí zkušenosti z doby, kdy byl jeho domovem spíše ring, než filmová scéna (všímejte si, kolik wrestlerů končí na filmových plátnech). Na konci filmu ale jeho postava také umírá.
Zdroj: isifa.com

2) Sean Bean
Kdo by v tomto seznamu nečekal parťáka Zubaté s kosou. Když v nějakém filmu hraje Sean Bean je velice pravděpodobné, že postavu, kterou Bean hraje, stihne smrt. Zemřel ve filmech: Ostrov, Pán prstenů, Jindřich VIII., Rallye smrti 2 a další. Dohromady to dává více jak 20 filmů.
Zdroj: Archiv TV Nova

Na druhou stranu, když si uvědomíte, kolik toho Sean Bean natočil, to ale zas tak vysoká čísla nejsou. Jeho postava zemře přibližně v každém čtvrtém filmu.
Zdroj: Archiv TV Nova

1) John Hurt
Zemřel ve více jak čtyřiceti filmech, a to například v: V jako vendeta, Hellboy, Kontakt nebo Jeden musí z kola ven...
Zdroj: Profimedia

Pokud jste si mysleli, že Sean Bean je člověk, který ve filmech umírá nejčastěji, tak jste se vedle jak ta jedle. Skutečným králem filmových smrtí je britský herec John Hurt. Poměrně slavný herec John Hurt totiž ve filmu zemřel již více než 40krát. Bude to asi tím, že tenhle chlapík to se smrtí asi prostě umí. Také ztvárnil malou, ale rozhodně významnou roli pana Ollivandera v Harrym Potterovi. Pamatujete si slavnou scénu z filmu Vetřelec, kdy jednomu členovi posádky vyleze emzácké embryo z hrudníku? To byl hrudník Johna Hurta!
Zdroj: oficiální zdroj

 

Tragické osudy herců z komedie Jak utopit doktora Mráčka: Smrt přímo během natáčení i několik sebevražd!
Tragické osudy herců z komedie Jak utopit doktora Mráčka: Smrt přímo během natáčení i několik sebevražd!

Snímek Vlak plný peněz inspiroval dva vandaly k otřesnému činu. Film byl málem zakázán!
Snímek Vlak plný peněz inspiroval dva vandaly k otřesnému činu. Film byl málem zakázán!


Novinky z NOVY