Pohádkové šaty Popelky: Stály majlant a herečka v nich nemohla na záchod!

Aktualizováno 23.12.2018

Popelka
Zdroj: Walt Disney Pictures

Klasický pohádkový příběh Popelky byl zfilmován roku 2015. Film získal nominaci na Oscara v kategorii nejlepší kostýmní design, protože Popelčiny šaty byly opravdu velkolepé. Co o nich určitě nevíte?

Mladá Elka (Lily James) přijde nejdříve o matku a poté, co si její otec najde novou ženu, zemře i on. Se zlou macechou (Cate Blanchett) a jejími dvěma dcerami má samá trápení. To oni jí dají jméno Popelka, jelikož je od samé práce pořád umazaná. Ubytuje se na půdě, kde si najde kamarádky myšky, které jí budou nápomocné. V lese potká prince (Richard Madden). Princ později uspořádá bál, jen aby našel záhadnou Elku. Macecha jí samozřejmě zakáže na bál jít, naštěstí se objevuje kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham Carter), která Popelčin život navždy změní...

Lily James si jako Popelka nejvíce užívala nošení modrých bálových šatů!

Cena šatů, ve kterých se Popelka objevila ve filmu, se odhaduje na 12 000 dolarů za kus. Což je asi 300 000 korun. Dohromady bylo vyrobeno osm různých verzí šatů. Kratší šaty pro scény, ve kterých musí Lily James běžet. Výroba všech osmi verzí zabrala 4 000 hodin. Na každé šaty bylo použito téměř 5 kilometrů nití a 250 metrů látky. Vrstvy na povrchu sukně jsou vyrobené z tak lehkého materiálu, že se doslova vznáší, když jej herečka vyhodí do vzduchu. 

Zdroj: Walt Disney Pictures

​Popelčin střevíček vyrobila firma Swarovski z křišťálového skla, vážil necelý 1 kilogram. Na modré šaty, které měla Popelka na bále, bylo přišito celkem 110 tisíc krystalů Swarovski.

Při oblékání šatů strávila Lily James 20 minut. Když si chtěla v šatech odskočit, musela použít speciální nočník. Nejsložitější scénou v šatech byl pro ni tanec s princem, ten jí na ně totiž neustále šlapal. 

Kouzelnou pohádku Popelka sledujte na TV Nova v sobotu 21. prosince v 17:15 nebo v repríze ve středu 25. prosince od 14:25 na tomtéž kanále.


Novinky z NOVY