DĚSIVÉ ZRANĚNÍ: Hvězda si z natáčení akčního nářezu John Wick odnesla 80 stehů!

Aktualizováno 20.12.2018


John Wick je bez nadsázky akční řežba. Masakr si tvůrci ale užili i na samotném natáčení, když se jeden kaskadérský kousek ošklivě nepovedl...

Hlavní hrdina filmu (Keanu Reeves) je bývalý zabiják, který už je „v důchodu“. Odpočívá ale jen do chvíle, než se mu průměrní zlodějíčkové vloupají do domu, ukradnou auto a navíc zabijí psa. To Johna Wicka skutečně rozzlobí a rozhodne se pro pomstu. Bossové zlodějičků vědí, že tohohle chlápka není radno provokovat a podniknou proti němu opatření...

Zdroj: Archiv TV Nova

• Keanu Reeves uvedl, že 90 procent kaskadérských kousků prováděl sám.

• Jeden z režisérů, Chad Stahelski, zastupoval Keanu Reevese v trilogii Matrix jako jeho kaskadér.

• Příprava Keanu Reevese na roli Johna Wicka spočívala v tréninku bojových umění a používání zbraní osm hodin denně po dobu čtyř měsíců.

Že Keanu bojové sporty ovládá, to již vědí všichni, ale viděli jste už jeho reálný trénink se zbraněmi?
• Michael Nyqvist si při nepovedeném kaskadérském kousku rozřízl kůži na celé hlavě, přičemž se mu údajně část kůže odchlípla a ušní boltec se dotýkal jeho pravého ramene. Toto neskutečně děsivě znějící zranění napravilo osmdesát stehů. Několik scén muselo být kvůli Michaelově zranění upraveno.


Zdroj: facebook

Tento švédský herec byl českým divákům známý zejména díky roli novináře Mikaela Blomkvista v televizní adaptaci trilogie Milénium podle knižní předlohy spisovatele Stiega Larrsona. V Hollywoodu si mimo Johna Wicka zahrál například ve filmu Mission Impossible: Ghost protocol. Michael zemřel 27. června 2017 na rakovinu plic.


• Keanu Reeves se naučil choreografii scény souboje v nočním klubu v tentýž den, kdy se natáčela. Režiséři uvedli, že Keanu v tu dobu měl chřipku a scénu natáčel v horečkách dosahujících 40°C! Klobouk dolů!


Svět Johna Wicka obohatí televizní seriál! Ponese jméno Continental (podle hotelu známého z filmů) a představí úplně novou postavu. Natáčení má probíhat na začátku roku 2019, přičemž o scénář se stará Chris Collins, který napsal poslední díl filmové trilogie. Režisér Chad Stahekski, který je podepsán pod všemi filmy Johna Wicka, má natočit první z celkem osmi epizod první série. Keanu Reeves, který je jedním z producentů seriálu, by se v něm měl taktéž objevit.

Seriál by měl vyjít až po třetím filmu, John Wick 3: Parabellum, který do kin přijde v půlce května 2019. V případě, že by se tvůrci rozhodli i pro čtvrtý díl, oznámili, že by se měl odehrávat paralelně se seriálem. Na závěr uvedli, že i přes nižší televizní rozpočet nabídne seriál stejně zběsilou akci, jakou si diváci oblíbili ve filmech. Tak co, těšíte se?


John Wick půjde do akce v sobotu 24. listopadu 2018 od 22:30 nebo v repríze na Nova Cinema v pátek 30. listopadu 2018 od 00:15 a v sobotu 1. prosince od 02:30.


Keanu Reeves našel ve své posteli nahou ženu. Zavolal na ni policii
Keanu Reeves našel ve své posteli nahou ženu. Zavolal na ni policii

Sylvester Stallone nebude na Demolition Mana vzpomínat v dobrém. Zažil nejděsivějších 5 hodin svého života!
Sylvester Stallone nebude na Demolition Mana vzpomínat v dobrém. Zažil nejděsivějších 5 hodin svého života!


Novinky z NOVY

TN.cz

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.