ZÁCHRANA ŽIVOTA: Díky filmu San Andreas přežil malý chlapec!

Aktualizováno 19.12.2018


Desetiletý Jacob zachránil život svého dvouletého bratra. Ve vypjaté situaci se zachoval přesně tak, jak bylo potřeba. A měl s tím co do činění samotný Dwayne Johnson!

Nechvalně známý tektonický zlom San Andreas o sobě dá vědět a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o drtivé síle stupně 9 na Richterově stupnici. Pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) se vydává na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Složitá cesta na sever je pouze začátek, to nejhorší má totiž teprve přijít.

Zdroj: Archiv TV Nova

Jacob O'Connor, tehdy desetiletý chlapec z Michiganu, zachránil v červenci 2017 svého dvouletého bratra Dylana před utonutím. Mladší ze dvou bratrů totiž spadl do bazénu, kde jej nalezl Jacob už bezvládného, plovoucího tváří dolů. 

Jacob skočil do vody a svého mladšího bratra vytáhl. Zachoval chladnou hlavu a ihned začal praktikovat KPR (kardiopulmonální resuscitace - v podstatě jde o nepřímou srdeční masáž a umělou plicní ventilaci). Dylana se tak povedlo přivést zpět k životu a po dvou dnech strávených v nemocnici byl chlapec propuštěn domů bez jakýchkoli trvalých následků.

Když hrdinného Jacoba oslovili novináři s dotazem, jak dokázal v tak nízkém věku sám provést tak dokonalou resuscitaci, chlapec všechny překvapil prohlášením, že pouze napodobil hrdinu z jeho oblíbeného filmu. Ve snímku San Andreas postava Dwaynea Johnsona resuscituje svou dceru právě za použití KPR. Jacob film viděl mnohokrát a v rozhodující chvíli tak tušil, co má udělat.

Zpráva o hrdinském činu se začala šířit jako lavina a o příběhu se dozvěděl i samotný Dwayne. Ten o příběh podělil na svých sociálních sítích s tím, že chlapce nazval opravdovým hrdinou.

„Jacobe, jsem na tebe neskutečně pyšný, musím se s tebou setkat! Musím opravdovému hrdinovi, kterým jsi, potřást rukou,“
prohlásil herec ve videu na svém Instagramu.

Zdroj: Instagram

Jacobova rodina byla posléze oslovena, dostali letenky do kanadského Vancouveru, kde právě Dwayne pracoval na svém novém filmu, Mrakodrap (2018). Herec sám pak rodinu provedl po place, poseděl s nimi na oslavě, kterou pro ně uspořádal, a se setkáním se pochlubil i na Instagramu, s Jacobem po boku.
 

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený therock (@therock),


Ve videu Dwayne opět zopakoval, co Jacob dokázal a prohlásil: „Mluvím za celý svět, všichni jsme na tebe moc pyšní.“

Katastrofický snímek San Andreas můžete sledovat v sobotu 14. prosince od 20:20 na TV Nova.