Nejznámější upír historie ve filmové legendě ze Severního Irska: A Johnny Depp jako Drákula?!

Aktualizováno 15.12.2018


Postava Drákuly patří mezi filmaři k těm nejoblíbenějším. Objevuje se dokonce ve více než 400 snímcích. V Neznámé legendě se jako Drákula představil Luke Evans a hlavní ženskou roli si měla zahrát Abbie Cornish. Ta ji však odmítla! Co dalšího jste o tomto fantasy filmu nevěděli?

Zoufalé situace žádají zoufalé činy. V tomto případě si situace vynutila proměnu v nejznámější monstrum historie, nezničitelného démona schopného porážet obrovská vojska. Jakmile Vás někdo donutí vystavit vlastní dítě nebezpečí, uděláte všechno pro to, abyste tomu zabránili. Jako například vladař malé země Transylvánie Vlado III., kterého sultán osmanské říše vyzve k tomu, aby mu poslal několik chlapců včetně vlastního syna coby rekruty do armády. Vlado III. se rozhodne porazit zlo ještě větším zlem a stane se Drákulou. Přečtěte si, jaké záhady, tajemství, ale i zajímavosti jsou ukryté ve snímku Drákula: Neznámá legenda!

Zdroj: Archiv TV Nova

• Ve filmu odvádí Drákula svůj lid před Turky do bezpečí hradu nad průsmykem Borgo. Podle stejnojmeného románu od spisovatele Brama Stokera leží na tomto místě Drákulův hrad. Ve skutečnosti ale v okolí průsmyku Borgo nikdy žádný hrad nestál. Jelikož však na toto místo díky románu Dracula jezdili turisté z celého světa a hledali jeho hrad, nechala rumunská vláda hrad na tomto místě postavit. Jedná se o Hotel Castel Dracula, který byl postaven přesně podle popisu Brama Stokera, jehož socha se nachází před hotelem. Hrad je zajímavý také tím, že se jedná se o jediný hotel v Evropě, který má recepci umístěnou v 1. patře. Návštěvníci z USA, Austrálie, Velké Británie a Německa sem jezdí každoročně slavit Halloween.
Zdroj: Archiv TV Nova

• Jako první uvažovali filmaři o tom, že do role Vlada obsadí Johnnyho Deppa, který absolvoval i kostýmní a maskérské zkoušky. Ze spolupráce nakonec z neznámých důvodů sešlo. Ve snímku se měly také objevit i Samantha Barks a Charlie Cox, jejich role byly ale nakonec z filmu vystřižené.

• Natáčení probíhalo v Severním Irsku.

 

• Scény v traileru nejsou zcela shodné s odpovídajícími scénami ve filmu. Například vchod do jeskyně na Broken Tooth Mountain a jeskyně samotná je odlišná. Jiný je také způsob předání krve Vladovi.Drákula: Neznámá legenda, drama s hororovými prvky, můžete sledovat v pátek 16. listopadu ve 22:20 na TV Nova anebo v repríze v neděli 18. listopadu od 00:55 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Film E. T. - Mimozemšťan byl ve Skandinávii zakázán. Důvod je naprosto směšný!
Film E. T. - Mimozemšťan byl ve Skandinávii zakázán. Důvod je naprosto směšný!


Novinky z NOVY