Tvůrci Příběh hraček prošpikovali desítkami povedených narážek. Schválně, jestli najdete všechny!

Aktualizováno 11.08.2019


Tvůrci legendárního filmu, ve kterém hračky o samotě ožívají, ukryli do svých scén plno odkazů – jak na samotnou společnost, která film vyprodukovala, tak i na lidi, kteří se na tvorbě podíleli. Těchto detailů byste si opravdu nevšimli!

Toy story: Příběh hraček je rodinná komedie z roku 1995, která všem vyvrátila názor, že hračky nemají vlastní život! Jen co se ocitnou o samotě, přestávají předstírat neživé předměty a začínají žít podle svého. Poklidný život hraček malého Andyho rozvrátí jeho narozeniny a příchod nové konkurence. Kdo získá prvenství v žebříčku nejoblíbenější hračky?

Zdroj: Archiv TV Nova

• Potéco Woody pomáhá Buzzovi dostat se ven z přepravky, si můžete všimnout plechovky s nápisem „Catmull rootbeer“. Není to náhoda, je to odkaz na Eda Catmulla, prezidenta a spoluzakladatele společnosti Pixar.


• V Toy Story se poprvé objevila známá pizzerie Pizza Planet, která je od té chvíle k vidění v každém snímku od studia Pixar.


• Stolní lampa a žlutomodrý míč s červenou hvězdou odkazují na krátký film Pixaru Luxo Jr.


• Ve scéně, kdy Woody dává všem pokyny, aby si našli partnera na stěhování, na poličce za ním leží knížka "The Tin Toy", podle které vznikl příběh Toy Story. Jako autor je uveden Lasseter, což je narážka na režiséra Johna Lassetera. Další knihy odkazují na krátké filmy Pixaru: Red's Dream a Knick Knack.• Postava Sida Phillipse je inspirována bývalým zaměstnancem Pixaru, který se příjmením skutečně jmenoval Phillips a byl známý tím, že rozmontovával hračky a používal jejich části na sestavování bizarních stvoření.


• Poslíček s pizzou se při tankování ptá na cestu na West Cutting Boulevard, což je tehdejší sídlo Pixar Animation Studios. 


– Na tvorbě prvního celovečerního animovaného filmu vytvořeného pouze pomocí počítače se podílel i zakladatel společnosti Apple Steve Jobs.

 

– V původním scénáři byla objektem Woodyho zájmu panenka Barbie, která se měla v autíčku podle Corvette účastnit i závěrečné honičky za stěhováky. Mattel ale chtěl, aby si děti představovaly Barbie podle své vlastní fantazie a panenka tak ze scénáře zmizela. Když se ale z Toy Story stal trhák, Mattel zalitoval, že nevyužil původní nabídky a svolil, aby Barbie byla ve druhém díle. A nejen Mattel zamzrelo jeho rozhodnutí. Namluvit postavu Buzze Rakeťáka Pixar původně nabídl Billymu Crystalovi. Ten však odmítl a když uviděl snímek hotový, prohlásil, že to byla největší chyba jeho kariéry. Společnosti Pixar se mu ho však zželelo a zareagovala na to tak, že mu nabídla roli Mikea v Příšerkách s.r.o.


– Málokdo by také věřil tomu, že John Lasseter, režisér úspěšného animáku, něměl před Toy Story s tvorbou delších filmů žádné zkušenosti! Spoluvytváření námětu a scénáře mu dokonce dělalo takové obtíže, že musel navštívit spisovatelský rychlokurz!

 

Na film Toy story: Příběh hraček se nezapomeňte dívat v pátek 19. července ve 20:00 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY