IDEÁLNÍ DÁREK: Renčovu Popelku chválí i režisér Václav Vorlíček! Producenti přidávají další termíny

Aktualizováno 23.11.2018


Premiéra pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v Kongresovém centru v Praze zaznamenala velmi pozitivní ohlasy a o pohádku je velký zájem. Producenti v reakci na to přidávají další představení. A protože je to pohádka vánoční, přidané termíny jsou právě na prosincové předvánoční i po vánoční dny!

Svou spokojenost s jevištní úpravou v režii Filipa Renče vyjádřil i režisér dnes již klasické a legendární filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku pan Václav Vorlíček. Ten osobně navštívil premiéru a podle jeho slov si byl už předem jistý, že pod Renčovým vedením se podaří po 45 letech tuto pohádku inscenovat zajímavě a divácky vděčně. Sám řekl: „Já jsem úplně klidný, poněvadž v posledních měsících, možná dokonce letech, jsem viděl inscenace, na kterých se významně podílel Filip Renč, a musím říct, že dokázal jeviště oživit, že z něj nespustíte oči. Pořád se tam něco děje. Takže ta jeho režie byla, řekl bych, úžasná. A klidně jsem to přijal, říkal jsem, to je výborné, že jste se na tom dohodli s Filipem, protože on to totiž umí.“

Zdroj: Nova.cz

Na jevišti se v premiérovém obsazení představili Pavel Trávníček jako král, Nikola Ďuricová jako Popelka, princ Štěpánn Komárek, královna Mahulena Bočanová, macecha Veronika Žilková, Kamila Nývltová jako sestra Dora, Karel Heřmánek jako Vincek a další. V alternacích v této pohádkové show dále vystupují: Sabina Rojková, Kateřina Klausová, Karel Heřmánek ml., Milan Peroutka, Jan Rosák, Oldřich Kříž, Dana Morávková, Dagmar Zázvůrková, Jitka Sedláčková, Jana Švandová, Kateřina Sedláková, Anna Slováčková, Václav Vydra, Vlastimil Zavřel, Milan Šteindler, Josef Vrána a další.

 

Výkonný producent pohádky pan Jiří Herold k úspěchu této pohádkové inscenace dodává: „Velký zájem o naší inscenaci pohádky Tři oříšky pro Popelku už tak záhy po premiéře nás velmi těší, i proto, že jsme si s její přípravou dali opravdu velkou práci a nechtěli jsme slevit z žádných nároků jak na herecké obsazení, tak i na scénografii, kostýmy, hudbu, prostě na všechno, co do této pohádky patří, včetně velkého risku pustit na jeviště i koně, holoubky, psa a kočár tažený koňmi. Jsme moc rádi, že se vše povedlo a funguje, ale hlavně, že to diváci malí i velcí oceňují.“

Zdroj: Nova.cz

A líbí se také herečka Nikola Ďuricová, která v premiéře odehrála roli Popelky. Tato u nás zatím ne moc známá původem slovenská herečka prokázala, že splňuje všechny podmínky pro tuto roli. Vypadá hezky, umí tančit, činohru, výborně zpívá, a ještě dělá artistická čísla.. jak po skončené premiéře potvrdil Filip Renč. Určitě tak o ní v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Ale i Sabina Rojková a Kateřina Klausová v alternacích role Popelky předvádí velký talent a cit pro ztvárnění této pohádkové ikony.

 

Pohádku doprovází živých orchestr a nechybí ani notoricky známé skladby a písně Karla Svobody. Celá show byla doplněna dalšími písněmi z původní německé jevištní inscenace od autorů Joshuy Stoltena a Natalie Schulz. České texty k těmto písním napsal autor mnoha písňových textů k nejslavnějším muzikálům, které se u nás hrály a hrají Adam Novák.


Nově přidané termíny představení jsou:
pátek 21.12. od 18h.
sobota 22.12. od 14h. a 18h.
pátek 28.12. od 18h.
sobota 29.12. od 14h. a také od 18h.

 

Pohádkovou show Tři oříšky pro Popelku čeká do konce roku ještě 43 představení.

 

Nevídané efekty a živá zvířata: Na divadelní prkna míří pohádková show Tři oříšky pro Popelku
Nevídané efekty a živá zvířata: Na divadelní prkna míří pohádková show Tři oříšky pro Popelku


FOTO: Jak vypadají a co dnes dělají nejoblíbenější pohádkové princezny? Herectví už se nevěnuje ani jedna z nich!
FOTO: Jak vypadají a co dnes dělají nejoblíbenější pohádkové princezny? Herectví už se nevěnuje ani jedna z nich!

 


Novinky z NOVY