ODHALENÍ: Film Zatímco jsi spal byl napsán jako vánoční komedie. Poté se ale vyskytl problém...

Aktualizováno 12.11.2018

Zatímco jsi spal
Zdroj: TV Nova

Romantická komedie Zatímco jsi spal musela projít přepsáním od samotných základů. Hlavní postavy si například prohodily pohlaví. Co ještě tvůrci museli změnit?

Lucy (Sandra Bullock) je beznadějná romantička snící o opravdové lásce. Pracuje v metru, kde se zakouká do neznámého sympaťáka a potají doufá, že ji muž jednou osloví. Jednoho dne dojde k nehodě, při které Lucy zachrání svému muži snů život. Na pohotovosti však dojde ke zmatkům a Lucy je označena za jeho snoubenku...

Zdroj: Archiv TV Nova

• Postava hlavní hrdinky Lucy byla původně nabídnuta Demi Moore. Poté, co nabídku odmítla i Julia Roberts, roli přijala Sandra Bullock. Její honorář činil 1,2 milionu amerických dolarů.

• V původní verzi scénáře byla v kómatu žena, zatímco muž se vydával za jejího snoubence. Filmovým společnostem se ale tento nápad příliš nepozdával. Poté, co byl scénář od základu přepsán a role byly prohozeny, se snímku ujalo studio Hollywood Pictures.

• Původně se film neměl odehrávat okolo Vánoc, nicméně studio si tuto změnu prosadilo, aby bylo snazší snímek prodat.

• Snímek je v podstatě pohádka o Šípkové Růžence naruby - Peter je Růženka, zatímco Lucy je princ. Ve filmu je samozřejmě na pohádku narážka: Mladé Lucy v úvodu čte onen příběh její otec.

• V zásadní scéně, ve které kurýr rozváží noviny na kole a při házení mu kolo podjede, je zachycena opravdová nehoda. Původní plán byl klidný záběr, ale když se herec vyboural, přičemž si mimochodem zlomil zápěstí, tvůrci se rozhodli záběr použít.

• Tehdy ještě neznámý Matthew McConaughey se ucházel o roli Jacka. Poté, co s ním byly natočeny kamerové zkoušky, byl však odmítnut kvůli silnému texaskému akcentu. Odmítnutí se dočkal i Russell Crowe, který se ucházel o tutéž roli.

• Sandra Bullock o dva roky dříve hrála ve snímku Demolition Man (1993), kde při konverzaci se Sylvestrem Stallonem začala větu: "Zatímco jsi spal..."


Romantickou komedii Zatímco jsi spal můžete sledovat v sobotu 13. října 2018 od 15:00 na TV Nova nebo v repríze v neděli 14. října 2018 od 18:05 na Nova Cinema.PRVNÍ ČLOVĚK je horký kandidát na film roku: Kontroverzní je až dost!
PRVNÍ ČLOVĚK je horký kandidát na film roku: Kontroverzní je až dost!

Moderátorka Lucie Borhyová je dokonalá i jako zpěvačka. Podívejte se na její nejslavnější vystoupení
Moderátorka Lucie Borhyová je dokonalá i jako zpěvačka. Podívejte se na její nejslavnější vystoupení


Novinky z NOVY