Nevídané efekty a živá zvířata: Na divadelní prkna míří pohádková show Tři oříšky pro Popelku

Aktualizováno 23.11.2021

POHÁDKOVÁ SHOW TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU PŘIVEDLA NA JEVIŠTĚ KONGRESOVÉHO CENTRA PRAHA ŽIVÉ KONĚ - 9
Zdroj: Nova.cz

Probíhající zkoušky na pohádkovou show Tři oříšky pro Popelku již nyní ukazují, že půjde o mimořádnou podívanou. Na největší jeviště v ČR tato inscenace přináší kromě výpravných kostýmů, velkolepé scénografie a vysoce kvalitního hereckého obsazení i naprosto nevídané jevištní prvky. Na co se diváci mohou těšit?

Režisér Filip Renč podle svých slov rád ve všech svých jevištních projektech využívá své filmové zkušenosti a propojuje divadlo s filmem a projekcemi. Ty se tak stávají součástí jevištního vyjádření k posílení dramatické akce. To se se týká i muzikálu Tři oříšky pro Popelku.

 

Zdroj: Nova.cz


Aby diváci velkého sálu Kongresového centra viděli i všechny herecké detaily a akce odehrávající se na scéně, využívá se také živého kamerového přenosu na další obrazovky na jevišti. Vzhledem k tomu, že tato připravovaná pohádková show má zcela jedinečné herecké obsazení, je tato neobvyklá forma jevištního zpracování více než vhodná.

 

Zdroj: Nova.cz


Nadšená z příprav je i jedna z protagonistek Popelky Nikola Ďuricová, která by měla odehrát i páteční slavnostní premiéru. „Popelka je tak krásná role, že se hraje sama. Je to nádherné,“ vyznala se Ďuricová, které Filip Renč vymyslel doslova kaskadérské kousky. Společně s Kateřinou Klausovou a Sabinou Rojkovou, se kterými se alternuje, se totiž hned několikrát vznesou do výšin. A jedinou jejich pojistkou bude tanečnice, která ztvárňuje sovu Rozárku.
„Já jsem si nejdřív říkala, že je to docela výška. Ale jak jsem si sedla na ten kruh, byl to nádherný pocit. Zjistila jsem, že ty výšky mám opravdu ráda. Je to příjemné a krásné,“ svěřila se Nikola s tím, že své kotvě v podobě tanečnice stoprocentně důvěřuje. „Nejdřív jsem se bála, protože by mohla ty nohy povolit, ale nemyslím na to, že by se to mohlo stát,“ dodala Duricová. Ta si nemůže spolupráci s Filipem Renčem vynachválit. „Má přesnou představu, co chce,“ uzavřela zpěvačka.

Zdroj: Nova.cz


To Kateřina Sedláková si roli Dory doslova vysnila. „Když jsem zaslechla, že se bude dělat muzikál na motiv Tří oříšků pro Popelu, hned jsem si řekla, že je tam Dora a že by mě to bavilo. Mám totiž pocit, že ty záporné role se hrají samy a jsou vděčné,” vysvětlila Sedláková.


I ona na jevišti přijde do styku se zvířaty a přiznává, že jí jejich množství překvapilo. „Vůbec jsem nečekala, že tu bude tolik zvířat. Jako člověk, který miluje zvířata jsme s tím zprvu měla i problém, aby tady chudáci netrpěla, ale bylo mi vysvětleno, že pravidelně točí filmy a jsou na toto prostředí zvyklá. Pro děti to bude ale rozhodně obrovský šok, až uvidí v divadle živá zvířata,” myslí si Sedláková, která se alternuje s Kamilou Nývltovou a Annou Slováčkovou.

Zdroj: Nova.cz


S názorem Sedkákové se ztotožňuje i Veronika Žilková, která ztvární roli zlé macechy. „Macecha je snem každé herečky v mém věku. Popelek a princezen si člověk užije dost, ale teď se konečně dostane k rolím, které všem záviděl. Zlo je totiž přitažlivější než dobro,” myslí si herečka, která je sama podle svých slov macechou pěti dětem.


„Jsem matkou pěti dětem a pěti jsem macechou. A jelikož se ke mně všechny děti vrací, tak si myslím, že to nebude zas tak strašné. Stropnického děti mi říkají maceško. Myslím si, že jsem přísnější matka, než macecha. Moje děti totiž snesou mé pokyny víc než cizí,” vysvětlila herečka.


PR manažer projektu Petr Lepša k probíhajícím zkouškám dodává: „Když před několika měsíci výkonný producent oznámil, že v této show budou na jevišti živá zvířata včetně koní, brali jsme to jako ambiciózní, ale trochu nereálný sen. Je skoro k neuvěření, že se to stalo skutečností, i když je to podle mě jen tou pověstnou třešničkou a tato pohádková inscenace bude nádhernou podívanou hlavně díky hereckým výkonům, skvělé výpravě a kreativní režii.“

Zdroj: Nova.cz

Pohádku doprovází živých orchestr a nebudou chybět notoricky známé skladby a písně Karla Svobody.


Premiéra SHOW TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU 12. října 2018 v Kongresovém centru Praha.


Obsazení v alternacích:
Popelka – Nikola Ďuricová / Sabina Rojková / Kateřina Klausová
Princ – David Gránský / Karel Heřmánek ml. / Milan Peroutka / Štěpán Komárek
Král – Pavel Trávníček / Jan Rosák / Oldřich Kříž
Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková
Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková
Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková
Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel
Preceptor – Milan Šteindler / Josef Vrána
Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Vít Levinský
Kamil – Lukáš Kofroň / Jindřich Žampa

PR SERVIS:
Petr Lepša, petr.lepsa@nogup.cz, +420606605050
Karen Mchitarjan, karenmchitarjan@seznam.cz, +420724339796

VSTUPENKY jsou nyní v prodeji v síti TICKET LIVE a TICKET PORTAL.

Sledujte Tři oříšky pro Popelku online na Voyo.NEPŘEHLÉDNĚTE:


MODERNÍ POPELKA: Dívka utekla z maturitního plesu, aby si mohla splnit svůj sen
MODERNÍ POPELKA: Dívka utekla z maturitního plesu, aby si mohla splnit svůj sen

 


Novinky z NOVY