FILMOVÁ LEGENDA SE VRACÍ! Pokračování kultovního MATRIXU se blíží. I s Keanu Reevesem?

Aktualizováno 04.11.2018

Matrix Reloaded
Zdroj: Archiv TV Nova

Už nějakou dobu se proslýchá, že se značkou Matrix se něco děje. Ta značka se prostě potřebuje vrátit.

Scenárista Zak Penn, který stojí například za letošním filmem Stevena Spielberga Ready player one: Hra začíná podle stejnojmenné knihy je podle mnohých od začátku hnacím motorem „nového“ Matrixu.

Zdroj: Archiv TV Nova

Podle jeho názoru značka Matrix obsahuje obrovský svět, který by byla obrovská škoda nezaplnit. „Matrix je jeden z projektů, na kterých aktuálně dělám. Ta značka se prostě potřebuje vrátit. Nemůžu příliš zacházet do detailů, ale otravuju Warner Bros. (společnost vlastnící práva, pozn. red.) již několik let, abych to celé znovu rozjel,“ uvedl Penn pro zahraniční server Screenrant.com.

Dále prohlásil, že Matrix a OASIS (virtuální realita ve snímku/knize Ready player one) si jsou vcelku podobné a vzhledem k úspěchu jeho letošního projektu je vidět, že zájem u diváků o taková universa tady je. Podotkl, že Matrix rozhodně nechce kazit, protože je to jedna z jeho nejoblíbenějších sérií.
Zdroj: Archiv TV Nova

Ready player one je dle něj v podstatě světlým protějškem k temnému a drsnému Matrixu, ve kterém je prý spousta místa pro nové postavy a směry, kterými se lze vydat.

Matrix
vyšel v roce 1999 a jeho úspěch následovala dvě pokračování (Matrix ReloadedMatrix Revolutions z roku 2003), několik komiksových sérii, krátkých filmů a spousta dalšího. Jedná se zkrátka o kultovní záležitost.

Penn se již několikrát zmínil, že nechce narušovat původní trilogii a oznámil plány na vlastní trojici filmů, přičemž by se nemělo jednat o přímé pokračování ani o prequel, ale jinou sérii z téhož světa. V kontrastu s tím však byly oznámeny debaty o přivedení Keanu Reevese zpět do ikonické role vyvoleného Nea.

Samotný Keanu se již k projektu taktéž vyjádřil a uvedl, že by se jej zúčastnil jen v případě, kdy by se režie opět ujalo duo sourozenců Wachovských, jenž stálo za původními snímky. Ti však plány na novou trilogii do teď nijak nekomentovali. Nezbývá než čekat informaci o tom, zda zvolili červenou či modrou kapsli.Matrix Revolutions můžete sledovat v neděli 7. října 2018 od 20:00 na Nova Cinema, nebo v repríze ve středu 10. října 2018 od 00:20 na tomtéž kanále.

 

Kdo musel na natáčení Matrixu extrémně zhubnout? To vás hodně překvapí
Kdo musel na natáčení Matrixu extrémně zhubnout? To vás hodně překvapí

MATRIX REVOLUTIONS: Velké problémy kvůli herečce Trinity! Proč jí museli počítačově upravit poprsí?
MATRIX REVOLUTIONS: Velké problémy kvůli herečce Trinity! Proč jí museli počítačově upravit poprsí?


Novinky z NOVY