Kdo byl ve skutečnosti Neil Armstrong? Tajemství ze života prvního muže na Měsíci odhalí nový film

Aktualizováno 02.11.2018

První člověk - 3
Zdroj: oficiální zdroj

Jedná se o jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách – a film o něm vznikl až po padesáti letech! Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga.

Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí – v přímém přenosu tehdy běželo přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok.

Zdroj: oficiální zdroj


„To, co ti lidé podstoupili, bylo v dobrém smyslu slova šílené. Létali v nesmírně křehkých strojích, čelili spoustě otázek, na něž neexistovaly odpovědi, podstupovali nezměřitelné riziko a každý jejich krok přitom sledoval celý svět. Umíte si představit, že na jednom člověku leží tak obrovské břímě?“ říká režisér Damien Chazelle.

Zdroj: oficiální zdroj


Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií – jeho dvouletá dcera zemřela na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí, si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta. Armstrong není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakým prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí. „Na Neilovi je fascinující, že je pro většinu lidí záhadou. Vezměte si ten paradox – je to jeden z neslavnějších lidí v historii a víme o něm tak málo,“ říká režisér Chazelle, který se tuhle historickou „křivdu“ rozhodl napravit.
 

Snímek První člověk má v kinech premiéru 11. října 2018!

 

APOLLO 13: Proč by Tom Hanks nemohl být kosmonaut?
APOLLO 13: Proč by Tom Hanks nemohl být kosmonaut?

DALŠÍ ÚMRTÍ V HOLLYWOODU: Zemřel herec slavného jména z filmů Apollo 13 nebo Den nezávislosti
DALŠÍ ÚMRTÍ V HOLLYWOODU: Zemřel herec slavného jména z filmů Apollo 13 nebo Den nezávislosti


Novinky z NOVY