Miro Žbirka vydává nové album! Jednu z písní s ním nazpívala kráska ze SuperStar

Aktualizováno 01.11.2018

Miro Žbirka
Zdroj: Archiv Mira Žbirky

Double Album, druhé album, které Miro Žbirka natočil v londýnském studiu Abbey Road, vychází ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP ve vydavatelství Universal Music už tento pátek – 5. října!

Obal je výtvarným dílem světoznámé české malířky Míly Fürstové a ve velkém formátu vinylu vyniknou i detaily grafiky. Snové budou i tři exkluzivní klubové koncerty v Praze (25. 10. 2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové 27. 10. 2018, Klub Denoche) a Brně (29. 10. 2018, Sono Centrum), spojené se křty nejnovějšího Žbirkova studiového alba. Doprovodí ho jeho kapela, ale také producent Rob Cass a textař a hudebník Pete Brown.

Zdroj: Universal Music

Vlaštovkou předznamenávající příchod zmiňovaného alba je duet Skúška snov s Katarínou Knechtovou, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Píseň má už i klip, podívat se na něj můžete ZDE. Do hlavních rolí obsadil režisér David Žbirka Katarínu Knechtovou a Mira Žbirku a natočil ho na jeden záběr. Jak musí otec poslouchat syna, popisuje s úsměvem Žbirka: „Plnil jsem příkazy režiséra poctivě a zodpovědně. I když je to můj syn. Režiséra musí poslouchat přece všichni.“

Zdroj: Profimedia

„S Katkou jsme už několikrát společně vystupovali a vždycky se nás ptali: „proč nemáte nějakou společnou skladbu?“ Při práci na Double Albu jsem zjistil, že se mi v jedné písní hlavou nese Katky hlas, skvěle se tam hodil. Oslovil jsem ji, souhlasila a nazpívala to tak dokonale, že to nebyla jen Skúška (mých) snov, ale opravdová a povedená skutečnost,“ vysvětluje Miro Žbirka.

Zdroj: Archiv Mira Žbirky

Katka Knechtová doplňuje: „Od malička jsem velký Mekyho fanoušek. Mám doma všechny jeho alba a znám je nazpaměť. Ze společných setkání na pódiu, kam mne zval jako hosta, jsem se vždy velmi radovala. Občas jsme mluvili o tom, že je škoda, že nemáme společný song, ale taková věc se nedá naplánovat. Musí přijít. A to se stalo. Meky mi poslal skladbu a já okamžitě řekla ANO. Fantastický zvuk, skvělí muzikanti a já už jen do toho přidala „to svoje“. Jsem doslova nadšená z atmosféry skladby, jakou se nám podařilo vytvořit. Mám ze Skúšky snov opravdovou a velkou radost a věřím, že se přenese i na posluchače.“

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji. Z důvodů omezené kapacity klubů doporučujeme včasnou koupi:


25. 10. Praha, Lucerna Music Bar - KOUPIT
27. 10. Hradec Králové, Klub Denoche - KOUPIT
29. 10. Brno, Sono Centrum – KOUPIT


Miro Žbirka, Double Album:

CD 1 Dievča (Na lásku nie je čas)* Práve ty * Čistý svet (Feat. Ráchel Skleničková)* Ten hlas * Áno * Každý chce byť naj * Undergrant Skúška snov (Feat. Katarína Knechtová)* Mám čo som chcel *Nie som sám * S dôverou * Charlie* Len tak* Márny boj (Music by Miro Žbirka* Lyrics by Miro Žbirka, Jožo Urban(4), Kamil Peteraj (5)


CD 2 Darling * Society * Take Me Home (Feat. Eddi Reader) * Oh Why * Complete * Nothing Ever Rhymes * Girl You Know * Emerald Eyes * Little One * Long Ago * Why Not? * Train To Goodbye (Music by Miro Žbirka * Lyrics by Pete Brown)

Miro Žbirka, Double Album:
Lead vocals - Miro Žbirka
Guest duet vocals – Katarína Knechtová ,Ráchel Skleničková, Eddi Reader Backing vocals - Rob Cass, Miro Žbirka, Eddi Reader, Katarína Knechtová Additional backing vocals - Pishta Krasnansky, Martin Niskac, Janka Szabová, Janka Balážiová, Hanka Gálisová
Drums - Blair Cunningham
Bass - Hamish Stewart, Pearse MacIntyre
Guitar - Robbie McIntosh, Pearse MacIntyre, Rob Cass
Keyboards - Pearse MacIntyre
Piano - Dean Ross, Jon Hall, George Stewart
Percussion - Rob Cass
Programming - Pearse MacIntyre
Engineers - Pearse MacIntyre, Toby Hulbert, Paul Pritchard, Matt Mysko, Matt Jones, George Stewart.
Mastering by Frank Arkwright at Abbey Road Studios
Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios.

 

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.czfacebook Mira Žbirky.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Meky Žbirka vydává novou desku! Chystá k ní speciální koncertní křest
NEPŘEHLÉDNĚTE: Meky Žbirka vydává novou desku! Chystá k ní speciální koncertní křest

VIDEO: Oblíbený drink Mekyho Žbirky na Slavících? Ztratil kvůli němu ženu!
VIDEO: Oblíbený drink Mekyho Žbirky na Slavících? Ztratil kvůli němu ženu!
 


Novinky z NOVY