Cena pořadu 112 má svého vítěze!

Aktualizováno 06.07.2015

Cena pořadu 112 – v ohrožení života

"Stodvanáctka vyhlásila soutěž o NEJ hrdinu. Rozhodli jste!

Hlasování bylo ukončeno 20. ledna a výsledky se dozvíte v pořadu 112 - v ohrožení života 3. února. „Za dva a půl roku, co Stodvanáctku na Nově vysíláme, jsme samozřejmě zaznamenali více případů, které by si „CENU POŘADU 112 – 2008“ zasloužili, ale rozhodli jsme se nominovat jen příběhy, které Stodvanáctka odvysílala v roce 2008,“ říkají Mirek a Dana Vaňurovi.

„Hodně si ale vážíme VŠECH zachránců, jejichž příběhy jsme ve Stodvanáctce odvysílali a kteří dokázali a dokáží pomoci při lidském neštěstí. I když jsme nemohli nominovat všechny, v naší soukromé nominaci jsou už dávno. A proto, abychom ukázali jejich sílu a ochotu pomáhat, vlastně Stodvanáctku vysíláme,“ dodává Mirek Vaňura.


Připomeňte si, kdo byl nominován.

1.MILUŠE KOTTKOVÁ – „MIMINKO“ – SPECIÁL


Operátorka Miluše Kottková pomohla po telefonu rodičům zachránit jejich malou Adélku, která upadla a přestala dýchat.

2.MILOŠ NESVAČIL – „TOPÍCÍ SE ŽENA“


Miloš je policista. V únoru si všiml topící se ženy v ledové vodě. I přes silný proud skočil do řeky a ženu vytáhl. Díky němu žena nebyla pod vodou příliš dlouho a po krátkém oživování začala dýchat.

3. MARTIN MÜHL – „ZACHRÁNĚNÍ“


Martin Mühl je letecký technik. Když se jednoho dne vracel autem z práce, na úzké silnici ho nebezpečně předjelo auto. Za pár kilometrů dojel auto nabourané. I když viděl, že se začíná kouřit z motoru, vytáhl ven mladíka, který byl v autě zaklíněný. V tu chvíli auto chytilo velkým plamenem...

4.ZDENĚK KACÁLEK – „SAMOZACHRÁNCE“


Zdeněk je profesionální hasič. Při nehodě na své motorce přišel o nohu. Zachoval však úplný klid a do příjezdu záchranné služby a svých kolegů hasičů si sám poskytl první pomoc. Jen díky tomu Zdeněk nevykrvácel. Dnes pracuje dál jako hasič na operačním středisku.

5.RUDOLF ČÍŽEK – „DÍVKA V LESE“


Pan Čížek si šel jako sportovec letos v zimě zaběhat do lesa. Hluboko v lese našel promrzlou dívku, která spadla ze skály a nemohla se hýbat. Tím, že okamžitě běžel zavolat záchrannou službu a sanitku dovedl přímo na místo, dívce zachránil život. Do těchto míst nikdo nechodí, a dívka by zemřela na podchlazení.

6. JANA SLADKOVSKÁ – „OSUDOVÁ ZÁCHRANA“


Jana pracuje jako paramedička na záchranné službě. Při prvním porodu v terénu, ke kletému byla zavolána, se děťátko rodilo nožičkama napřed a miminko po narození nedýchalo. Dokázala vrátit holčičku do života. Později se stala její kmotřičkou.

7. MARIAN JANALÍK – „TRAMVAJE“


Cestující v jedné z tramvají, které se srazily v Ostravě. Už 16 let pracuje jako městský strážník. Svého malého syna, který s ním v tramvaji cestoval, posadil na mez a pomáhal zachraňovat ostatní cestující.

8. TÝM ZÁCHRANÁŘŮ PŘI NEHODĚ TRAMVAJÍ V OSTRAVĚ – „TRAMVAJE“


Jak pracoval tým záchranářů při tragické nehodě tramvají? Na jedničku! Viz video číslo sedm.

9. NORBERT MOLNÁR – „POŽÁR BYTU“


Riskoval svůj vlastní život, když vytáhl z hořícího bytu jedenasedmdesátiletou sousedku.

10. VÁCLAV HAVLÍK – „V POSLEDNÍ CHVÍLI“


V autě mu umíral kamarád a jen díky jeho okamžité první pomoci, kterou prováděl až do příjezdu záchranné služby, kamarád přežil.

11. MARTIN BALÁŽ – „DVA ZÁSAHY“


Martin je policejní vyjednavač. Našel a zachránil v lese sebevraha. Přemluvil ho k ošetření. Cestou do nemocnice ještě zneškodnil muže, který mířil nabitou pistolí na projíždějící auta.

12. TÝM ZÁCHRANÁŘŮ – „MOŠTÁRNA“


Šestnáctiletá Lenka pracovala na brigádě v moštárně. Lis jí zachytil ruku až po lopatky. Hasiči museli celý stroj rozřezat kousek po kousku a záchranáři celou dobu Lenku udržovat při vědomí. Jakmile by začala kolabovat, museli by Lenčinu ruku okamžitě amputovat. Po čtyřech hodinách byla Lenka převezena do nemocnice. Dnes už chodí jen na rehabilitace.

13.VLADISLAV VÍCH – „TRUCK“


Když se řidič kamionu Vladislav vracel vlakem domů, železničář, kterého se ptal na nástupiště, dostal infarkt. Až do příjezdu záchranné služby poskytoval Vladislav železničáři první pomoc, i když to ostatní na nástupišti dávno vzdali. Železničář už nastoupil do práce.

14. NAĎA TOMČÍKOVÁ – „STUDÉNKA“


Cestující z vlaku – pomáhala a organizovala pomoc pro zraněné před příjezdem záchranářů.

15. TÝM ZÁCHRANÁŘŮ U STUDÉNKY – „STUDÉNKA“

Brilantní práce záchranářů při železničním neštěstí. Dostanou váš hlas? Viz video číslo čtrnáct.


Výsledky hlasování se dozvíte v pořadu 112 - v ohrožení života v úterý 3. února 2009.


Novinky z NOVY