Ve filmu Spider-Man 3 si měla původně zahrát Scarlett Johansson: Kdo nakonec roli získal?

Aktualizováno 07.10.2018

Spider-Man 3
Zdroj: Sony

Ve třetím díle filmové série tentokrát Pavoučí muž nebojuje jen s nebezpečnými padouchy, ale také sám se sebou. Snaží se ubránit svému temnému a agresivnímu "druhému já". Kterou scénu Petera Parkera si nezahrál on, ale někdo jiný?

Americký akční sci-fi film Spider-Man 3, postavený na komiksech o superhrdinovi, nahnal do posilovny rovnou dva herce. Do potřebné formy se musel dostat Topher Grace a v přípravě na roli nabral 10 kg svalové hmoty za půl roku. Thomas Haden Church se v posilovně potil dokonce šestnáct měsíců.

Podívejte se jaké další pozoruhodnosti se s filmem pojí!


Gwen Stacy měla původně hrát Scarlett Johansson. Další adeptkou byla Elisha Cuthbert, nakonec si ji ale zahrála Bryce Dallas Howard.

Aby scéna, kdy Spiderman provrtá pěstí Sandmanovu hruď skrz naskrz, působila co nejvěrohodněji, zastupoval Maguirea boxer, který se narodil bez pravé ruky. Díky tomu mohla paže zabořená do těla působit maximálně přirozeně.

Uvést na plátno přesýpacího svalovce Sandmana nebylo vůbec jednoduché. Štáb musel prozkoumat šestnáct druhů písku, aby dokonale poznal jejich vlastnosti, fotogeničnost a způsob, jak reagují na světlo. Na písečných tricích pak pracovalo 200 programátorů tři roky. Kromě písku přivezeného z arizonské pouště se také použila k vytvoření Sandmana jemně namletá kukuřice.

Ve filmu si zahrál i jeho producent filmu Grant Curtis. Ztvárnil roli jednoho z policistů v autě, které Sandman přepadne.


Svou roli ve filmu získala také režisérova dcera. Dcera Sama Raimiho Emma se ve Spider-Manovi 3 objevila jako holčička, která prodává Jamesonovi fotoaparát za 100 dolarů.

Spider-Man 3 je jediným filmem z trilogie, který nezískal alespoň nominaci na Oscara.

V roce 2011 se počítalo s natáčením navazujícího snímku Spider-Man 4, ale rok před tím byl plán zrušen a filmová série o Pavoučím muži se tak místo toho dočkala pokračování v podobě filmu Amazing Spider-Man. Při jednom rozhovoru režisér Sam Raimi prozradil, že se měla ve čtvrtém díle objevit Anne Hathaway, která by tak ztvárnila Black Cat nebo také Bruce Campbell jako záporák Mysterio.


Herečka Kirsten Dunst krátce po přečtení scénáře vyzradila médiím zápletku filmu a byla také jednou z podezřelých z krádeže obleku Pavoučího muže, který se objevil v internetových aukcích.

Film Spider-Man 3 si nenechte ujít už tuto neděli ve 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 10. září v 15:35 a úterý 11. září v 11:10.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pavoučí muž opět v akci! Který ze tří herců se vám jako Spider-Man líbí nejvíce? HLASUJTE!
Pavoučí muž opět v akci! Který ze tří herců se vám jako Spider-Man líbí nejvíce? HLASUJTE!

Nečekaný zvrat ve světě Spider-Mana: Peter Parker je mrtvý! Fanoušky pavoučího muže čeká spousta novinek
Nečekaný zvrat ve světě Spider-Mana: Peter Parker je mrtvý! Fanoušky pavoučího muže čeká spousta novinek


Novinky z NOVY