Neuvěřitelná oběť herce Adriena Brodyho: Neuvěříte, co kvůli filmu Pianista podstoupil

Aktualizováno 04.10.2018

Pianista - 3
Zdroj: TV Nova

Herci většinou kvůli rolím dělají různé věci. Snaží se tak co nejvíce přiblížit hrdinovi, kterého ztvárňují. Výjimkou není ani Adrien Brody, který se musel kvůli hlavní roli ve filmu Pianista hodně změnit.

Válečné drama Pianista vypráví příběh o polském klavíristovi Wladyslawovi Szpilmanovi – uznávaném interpretovi Chopinových skladeb. Film začíná ve chvíli, kdy zní ve varšavském rádiu Chopinovo Nocturno.

 

Zdroj: TV Nova


Szpilman bylo v roce 1939 dvacet osm let a Polsko bylo napadeno německými vojsky, která přicházela i do hlavního města Polska - Varšavy. Protože byl Szpilman a jeho rodina židovského původu, musí prodat veškerý svůj majetek. Od obrazů a stříbro až po nábytek a drahocenné piáno. Ke všemu jsou všichni Židé umístěni do uzavřeného areálu obehnaného vysokou zdí...

Zdroj: TV Nova


Zajímavosti, které jste o filmu Pianista nevěděli:


- Adrien Brody, který si ve filmu zahrál hlavní roli Wladyslawa Szpilmana, za ní získal i Oscara. Stal se tak nejmladším hercem vůbec, který tuto cenu získal za hlavní roli.


- Příprava na roli židovského umělce Wladyslawa Szpilmana nebyla jednoduchá. Adrian totiž musel zhubnout 14 kilogramů. Kvůli tomu zhruba šest týdnů snídal jen dvě vařená vejce, obědval trochu kuřete a k večeři si dal rybu s dušenou zeleninou.


- Szpilmanova rodina byla ve skutečnosti odvedena do koncentračního tábora Treblinka , kde byli s největší pravděpodobností zavražděni. Žádný doklad nebo záznam o této skutečnosti se však nikdy nedochoval.

Zdroj: TV Nova


- Adrien Brody byl stejně jako jeho filmová postava židovského původu. Otec byl polský žid a matka se narodila v Budapešti do židovsko-katolické rodiny.


- V záběru na ruce Wladyslawa Szpilmana, které hrají na klavír, se nedíváme na ruce Adriena Brodyho, ale na ruce polského klavíristy Janusza Olejniczaka.


- Adrien Brody věnoval kvůli roli spoustu času cvičení na klavír. Cílem bylo především to, aby na kameře vypadal, že skutečně hraje. Po několika měsíčním cviku se ale naučil hrát skutečně dobře.


- Představitel hlavního hrdiny Adrien Brody se snažil vcítit do role tak moc, že se údajně v době příprav zbavil bytu, prodal auto, nebo se přestal dívat na televizi.

Válečné drama Pianista můžete sledovat už v sobotu 8. září 2018 ve 20:00 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY