Kuchař z MasterChefa Marek Raditsch: Která jídla nesnáší?

Aktualizováno 24.09.2018

Letní interview: Marek Raditsch
Zdroj: TV Nova

Marek Raditsch je jednou z nejvýraznějších osobností české kuchařské scény. Dřív šéfoval stovce kuchařů a měl na starosti několik prvotřídních restaurací. Nyní si hýčká už jen dvě nejlepší: Kampa Park a Hergetovu Cihelnu.

• NA CELÝ DÍL LETNÍHO INTERVIEW SE PODÍVEJTE ZDE

Jako kuchař zahájil svou kariéru už v roce 1992. Tehdy odjel na olympiádu mladých kulinářů do Německa a získal tam třetí místo. O rok později dostudoval hotelový management a začal působit v Brasserii Mozart v Obecním domě. Coby šéfkuchař prošel restauracemi Segafreso, Pravda nebo Barock. Jezdil hodně na sever, do Švédska a Norska, poznal tamní michelinské restaurace.

Zdroj: TV Nova

Když Marek kývl na nabídku stát se jedním z porotců soutěže MasterChef Česko, bral to nejen jako novou výzvu, ale také jako příležitost mluvit před spoustou lidí o tom, jak vypadá moderní a zdravé vaření, které má rád. Bytostně nesnáší „smažák a hranolky“ a naopak miluje asijskou kuchyni a přípravu ryb nebo vnitřností.
Zdroj: TV Nova

A pak už to byla zmíněná Kampa Group. Pod sebou tady má více než sto kuchařů a přiznává, že vysoká gastronomie je někdy hodně těžké řemeslo plné stresu, vysokých nároků a přísných kritiků v podobě hostů, kteří jsou někdy spokojení méně, jindy více. Kritiky se prý ale nebojí. Bere ji jako podnět – pro to, aby jídla, která z jeho kuchyně odejdou příště, byla ještě lepší.
Zdroj: TV Nova

A co uvaří on nebo jeho kuchaři, je vážně skvělé. Přesvědčili se o tom už například Brad Pitt s Angelinou Jolie, manželé Clintonovi nebo třeba Mick Jagger, když slavil své šedesáté narozeniny. A přesvědčit se o tom můžete i vy. Podívejte se na celý díl Letního interview, kam si moderátorka Michaela Šmídova pozvala sympatického kuchaře.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Marek Fichtner z MasterChefa prozradil, jak v soutěži uspět. Podívejte se na video a buďte o krok napřed

PÁNOVÉ, POZOR! Na tento vynikající letní recept balil holky šéfkuchař Marek Raditsch! Mrkněte se

Marek Raditsch z MasterChefa šokuje: Fanynky na něj stojí frontu a chtějí po něm šílené věci!

Autor: Maci


Novinky z NOVY