ODHALENÍ: Proč byla hvězda akčního trháku Wanted zprvu odmítnuta?

Aktualizováno 22.09.2018

Wanted (2008) - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Ne vždy tvůrci vědí, co chtějí. Své o tom může vyprávět hvězda akčního trháku Wanted, když původně ihned po kamerových zkouškách dostala vyhazov...

Wesley Gibson (James McAvoy) je mladý účetní, který se sebou nechává lidově řečeno „vorat“. Jeho přítelkyně spí s jeho nejlepším kamarádem, Jeho šéfová na něho v jednom kuse řve a Wesley do toho bere léky, protože trpí záchvaty paniky. Všechno se změní ve chvíli, kdy od tajemné Fox (Angelina Jolie) zjistí, že jeho čerstvě zesnulý otec byl profesionální zabiják, člen organizace, která se odedávna stará o zachování křehké rovnováhy ve světě. A ke svému vlastnímu překvapení Weasley zjišťuje, že nadání svého otce zdědil...

Zdroj: Archiv TV Nova


• James McAvoy se o roli ucházel na počátku roku 2006, přičemž s ním byly natočeny kamerové zkoušky. Byl však studiem vzápětí odmítnut, protože dle názoru hlavounů film potřeboval více „konvenčního“ hlavního hrdinu. Producenti mu však o něco později zavolali, neboť se tvůrci nakonec shodli, že potřebují někoho více geekovského.

• Jedná se o adaptaci komiksu velice populárního tvůrce Marka Millara, který stojí například i za komiksy Kingsman: Tajná služba a Kickass: Nářez. Ty se taktéž dočkaly úspěšných filmových adaptací.

Během natáčení v Chicagu tvůrci Wanted sousedili se šťábem, který natáčel batmanovský snímek Temný Rytíř (2008), na kterém taktéž pracoval Morgan Freeman, který tak přeskakoval mezi dvěma natáčeními. Autor komiksové předlohy, Mark Millar, se přišel podívat na natáčení Wanted a při té příležitosti se rozhodl si „odskočit“ a prohlédnout si zblízka Batpod (Batmanovu motorku). Producent Lauren Shuler Donner, který byl náhodou ten den na place, Marka přistihl, jak na motocyklu sedí a tak slavného komiksového tvůrce místní ochranka vynesla v zubech.

Zdroj: Archiv TV Nova


• James McAvoy tvrdě zamakal na své fyzičce, aby byl co nejlépe připraven na natáčení akčních scén. I tak však utrpěl během natáčení několik zranění, například vymknutý kotník nebo poranění kolene.


• Pro ruského režiséra Timura Bekmambetova, který se proslavil například filmem Noční hlídka (2004), bylo Wanted hollywoodským debutem. Film sklízel Autor komiksové předlohy Mark Millar se vyjádřil, že komiks pokračování mít nebude a raději bude spolupracovat na druhém filmu. Ani po uplynulé dekádě se však diváci nového snímku nedočkali. Proslýchá se, že scénář se několikrát předělával od základů, hlavní problém ale bude mnohem jednoduššího rázu – rozpočet. Ten klasicky nabobtná s tím, že hlavní představitelé chtějí za návrat větší honorář než u prvního dílu a taktéž u akčního filmu musí být vše větší, výbušnější a tak samozřejmě i dražší. S tím vším odhadovaný rozpočet narostl na dvojnásobek nákladů prvního filmu a to už se studiím zdá jako nepříliš jistá investice... Bohužel.• Stolní lupa, která se ve filmu objeví, byla zapůjčena českou firmou a nikdy nebyla vrácena.


• Většina filmu byla natočena v České republice, konkrétně pak na hradě Křivoklát, na nákladovém nádraží Žižkov, na Pernštejně, na Strahovském stadionu či v bývalém cukrovaru ve Vinoři (který byl bohužel roku 2009 zdemolován). V záběrech se také objevuje například vysokorychlostní vlaková souprava Pendolino Českých drah, české vozy Škoda Favorit a Škoda Fabia, nebo třeba plakát s Václavem Klausem.

• Na filmu spolupracovali i čeští filmaři, zvukař Petr Forejt byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší zvuk.Akční trhák Wanted sledujte v sobotu 25. srpna 2018 od 22:35 na TV Nova nebo v repríze v neděli 26. srpna 2018 od 23:40 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:


ŠOK! Děti při pohledu na nádhernou herečku plakaly! Děsivé kouzlo hrozivé krásky se podařilo přenést na plátno

Herci z Dannyho parťáků 3 ve filmu vtipkovali o svých reálných životech. Brad Pitt to pěkně schytal!


Novinky z NOVY