Zranění na place i buddhistický mnich v rozpacích. Jak probíhalo natáčení detektivky Miss Hanoi?

Aktualizováno 10.01.2021


Jak probíhalo natáčení českého krimi dramatu Miss Hanoi? Kdy herci vybouchli smíchy a kdy se naopak styděli?

Česká filmová detektivka Miss Hanoi v režii Zdeňka Viktory, který zároveň napsal ve spolupráci s Adélou Kabelkovou a Markem Grajciarem scénář, si klade za cíl nesnadný úkol. Snímek se totiž na pozadí příběhu o pořádně zamotaném vyšetřování vraždy snaží českému divákovi přiblížit život vietnamské komunity v české kotlině, její zvyky i tradice. O čem film je?

Nezletilý Jan Polanský, který ve Varnsdorfu před čtyřmi lety zabil vietnamskou Miss severní Čechy, je krátce po dovršení plnoletosti propuštěn z výchovného ústavu. Svobody si ale dlouho neužije, brzy je nalezen zavražděný v nedalekém lese. Do města, kde klíčovou roli hraje silná vietnamská komunita, přijíždí zkušený, ale cynický a poněkud rasistický kriminalista kapitán Kříž, který není nadšený, že má na případu spolupracovat s novopečenou, leč ambiciózní a schopnou vietnamskou policistkou (v podání Ha Thanh Špetlíkové, kteoru znáte jako sestřičku Tien ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2). Nesourodá dvojice rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. Oba čeká osudové rozhodnutí, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic, nebo spravedlnosti...

Rozhovor s hlavní herečkou Ha Thanh Špetlíkovou a režisérem Zdeňkem Viktorou odhalil, že i přes dramatickou náladu filmu mělo jeho natáčení spíše komediální nádech. Když jsme natáčeli v Sapě záběr, který byl z dálky, s Davidem Novotným jsme na sebe tak křičeli a bylo to tak uvěřitelné, že přiběhli nějací Vietnamci a začali mě bránit,“ se smíchem vypráví hlavní herečka Ha Thanh. „První den natáčení akčních scén jsem se rozmázla na chodníku, bouchla jsem sebou o futra a rozbila jsem si koleno“ smála se herečka při vyprávění další vtipné historky z natáčení.

Zdroj: TV Nova

​​„Naši Vietnamci trvali na tom, že natáčení buddhistické oslavy musí proběhnout co nejvíce realisticky, a tak pozvali buddhistického mnicha z Vietnamu,“ vypráví režisér snímku „O dva dny později, když jsme natáčeli milostnou scénu Ha Thanh a jejího vietnamského partnera, tak se zrovna buddhistický mnich přišel na natáčení podívat,“ úsměvně popisuje trapas.

Český krimi film Miss Hanoi můžete sledovat v neděli 10. ledna 2021 od 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY