Zranění při natáčení Miss Hanoi: Ha Thanh ošklivě odnesla hned první akční scénu

Aktualizováno 13.09.2018

MISS HANOI
Zdroj: Nova.cz

Jak probíhalo natáčení českého krimi dramatu Miss Hanoi? Kdy herci vybouchli smíchy a kdy se naopak styděli a proč?

Česká filmová detektivka Miss Hanoi v režii Zdeňka Viktory, který zároveň napsal ve spolupráci s Adélou Kabelkovou a Markem Grajciarem scénář, si klade za cíl nesnadný úkol. Snímek se totiž na pozadí příběhu o pořádně zamotaném vyšetřování vraždy snaží českému divákovi přiblížit život vietnamské komunity v české kotlině, její zvyky i tradice.

Rozhovor s hlavní herečkou Ha Thanh Špetlíkovou a režisérem Zdeňkem Viktorou odhaluje, že i přes dramatickou náladu filmu mělo jeho natáčení spíše komediální nádech. Když jsme natáčeli v Sapě záběr, který byl z dálky, s Davidem Novotným jsme na sebe tak křičeli a bylo to tak uvěřitelné, že přiběhli nějací Vietnamci a začali mě bránit,“ se smíchem vypráví hlavní herečka Ha Thanh. „První den natáčení akčních scén jsem se rozmázla na chodníku, bouchla jsem sebou o futra a rozbila jsem si koleno“ smála se herečka při vyprávění další vtipné historky z natáčení.

Zdroj: TV Nova

​​„Naši Vietnamci trvali na tom, že natáčení buddhistické oslavy musí proběhnout co nejvíce realisticky, a tak pozvali buddhistického mnicha z Vietnamu,“ vypráví režisér snímku „O dva dny později, když jsme natáčeli milostnou scénu Ha Thanh a jejího vietnamského partnera, tak se zrovna buddhistický mnich přišel na natáčení podívat,“ úsměvně popisuje trapas.

Na film Miss Hanoi se můžete těšit v pátek 11. října od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 13. října od 15:30 na tomtéž kanále.