Tajemství filmu Miss Hanoi: Proč na natáčení dorazil skutečný buddhistický mnich? Režisér promluvil

Aktualizováno 09.09.2018


Nový český snímek Miss Hanoi vznikal několik let. Zdeněk Viktora, režisér filmu, v rozhovoru prozradil, jak na natáčení vzpomíná. Zároveň promluvil o přítomnosti skutečného buddhistického mnicha na place. Proč na natáčení dorazil?

Kriminální drama Miss Hanoi pojednává o vietnamské komunitě žijící na území České republiky a zvláštním úmrtí mladíka, který byl právě propuštěn z výchovného ústavu. Do něj se dostal společně se svým kamarádem, když ve svých čtrnácti letech zavraždili mladou dívku. Policejního vyšetřování se chopí kapitán Kříž (David Novotný) a dostane k sobě mladou policistku Anh (Ha Thanh Špetlíková). Čím hlouběji se ponořují do svého případu, tím více odhalují hrozivé tajemství...

Zdroj: oficiální zdroj

Na slavnostní předpremiéře filmu se o snímku samotném i jeho vzniku rozpovídal režisér Zdeněk Viktora. „Bylo to hodně obohacující. Když jsem na scénáři k filmu začal pracovat, tak jsem toho o vietnamské komunitě moc nevěděl, proto bylo zajímavé se postupně dostávat pod povrch,“ prozradil.

Zdroj: oficiální zdroj

V hlavních rolích filmu se objeví David Novotný a Ha Thanh Špetlíková, kterou diváci jistě znají coby zdravotní sestřičku Tien ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Spolupráci s herci si režisér nemohl vynachválit. „S nimi se natáčelo opravdu výborně. David je neskutečně zkušený herec a Ha Thanh je zkrátka tou postavou,“ dodal ještě.

Zdroj: oficiální zdroj

Kvůli jedné scéně na natáčení přicestoval skutečný buddhistický mnich, a to až z dalekého Vietnamu. Proč? Nejen o tom režisér v reportáži promluvil.

Premiéra snímku Miss Hanoi proběhne v kinech ve čtvrtek 9. srpna 2018.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Křehká sestřička z Ordinace ztrácí cudnost: Ha Thanh s novou rolí odkrývá tajemství fórků i části svého těla

HVĚZDA ORDINACE v temném KRIMI FILMU: Miss Hanoi vás zvedne ze židle


Novinky z NOVY