NEHODY při natáčení komedie ADAMA SANDLERA: I legrace může být nebezpečná... Až do morku kostí

Aktualizováno 12.02.2019

Mr. Deeds - Náhodný milionář - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Při natáčení komedie Mr. Deeds - Náhodný milionář se tvůrcům párkrát zatajil dech. Nehoda se totiž může stát kdykoli. Ne, že by si o to nekoledovali...

Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. A není to jediná bouda, kterou na dobráckého mladíka ušijí…

Zdroj: Archiv TV Nova


• Během natáčení scény, kdy se Deeds pere s Martym, Adam Sandler se svým kolegou Allenem Covertem smýkl na chodník, Covert ztratil rovnováhu a při následném pádu na beton se uhodil plnou silou do hlavy. Na pár minut ztratil vědomí, nicméně se mu jako zázrakem nic vážnějšího nestalo.

• Nejvíce využívaná helikoptéra ve filmu je Sikorsky S-92. Během natáčení ještě tento model nebyl certifikován pro běžný provoz a vrtulník taktéž neměl dořešený interiér. Bylo tedy natočeno, jak S-91 létá, ale štáb ani herci neměli povolený vstup, takže interiérové záběry se dotvářely v ateliérech.

• Winona Ryder si během natáčení scény, kdy s Adamem Sandlerem sjíždějí na kolech schody, zlomila ruku. Jak nečekané, že?Jedná se o předělávku snímku Úžasná událost (v původním znění Mr. Deeds Goes to Town) z roku 1936. Původní film byl oceněn Oscarem za nejlepší režii a na kontě má nominace ve čtyřech dalších kategoriích.

• Jedná se o první snímek, kde se spolu objevili Adam Sandler a John Turturro. Dále spolupracovali na filmech Kurs sebeovládání (2003), Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) a The Ridiculous 6 (2015).

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trable i vychytávky na place filmu Plán hry: Tvůrci přiměli psa k lízání ruky zajímavým způsobem

TAK TOHLE NEVYŠLO. Proč nevznikl čtvrtý díl série Byl jednou jeden polda?


Novinky z NOVY