PIJAN, NEBO HEREC? Karel Augusta při natáčení filmu Kamarád do deště 2 vypil láhev vína denně!

Aktualizováno 03.09.2018

Kamarád do deště 2 - 2
Zdroj: TV Nova

Krimikomedie plná českých hvězd, to je film Kamarád do deště 2 - Příběh z Brooklynu. Věděli jste, jak se Simona Krainová dostala k roli, která ji nastartovala hereckou kariéru?

Komedie Kamarád do deště 2 je pokračováním stejnojmenného prvního dílu, kde dva hlavní hrdinové Tomáš a Michal zanechali svých původních povolání a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, kterého před dvěma lety dostali do vězení a on od té doby nemyslí na nic jiného, než že se jim pomstí. Začne tedy uskutečňovat plán, do kterého zakomponuje i luxusní prostitutku Ivanu. Nikdo ovšem nemohl tušit, že se do ni Tomáš zamiluje. Vše se náhle začne komplikovat...

Zdroj: TV Nova

Zajímavosti, které jste o filmu Kamarád do deště 2 dost možná vůbec netušili:

1. Lukáš Vaculík souhlasil se svojí rolí až poté, co režisér Jaroslav Soukup několikrát přepsal již hotový scénář.


2. Scénář k filmu vznikl o několik let dříve, ale natáčení se muselo odložit kvůli vojenské službě Lukáše Vaculíka.


3. Režisér potřeboval důvěryhodnou luxusní prostitutku. Rozhodl se tedy z modelingové agentury Czech models vybrat osm dívek, z kterých nakonec roli dostala Simona Krainová, v té době s nulovou hereckou zkušeností.

Zdroj: TV Nova


4. Jaroslav Soukup měl napsaný scénář i pro třetí díl. Smrt Karla Augusty ale rozhodla, že se už nenatočí. Režisér si nedovedl představit film bez padoucha Kadlece.


5. Karel Augusta měl časté výkyvy v hereckých výkonech. Mohla za to přísná dieta, která zahrnovala pouze jednu vypitou láhev bílého vína denně, což mimo jiné vedlo i k zhoršení zdravotního stavu. Režisér prozradil, že musel často poslat herce si loknout, aby dokázal předvést požadovaný herecký výkon.


6. Diskotéka Brooklyn, kde se odehrává většina příběhu, existuje i ve skutečnosti. Nachází se v Praze na Stodůlkách a jeden čas jejími majiteli byli samotní kamarádi Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi.

Zdroj: oficiální zdroj


7. Představitelku luxusní prostitutky Simonu Krainovou nadabovala už tehdy známá herečka Ljuba Krbová. Podle režiséra Soukupa měla Krainová silný ostravský přízvuk, který se do filmu nehodil.


8. Legendární titulní píseň Dávej ber nazpívali oba představitelé hlavních rolí společně. Producentům se ale nelíbil zpěv Lukáše Vaculíka, takže píseň nakonec nazpíval Sagvan Tofi sám.


9. Scéna, kdy exploduje vůz značky Volha, se natočila na pražské Národní třídě a zanechala po sobě nemalé škody. Výbuch poškodil několik výloh, které se nacházely v okolí.

 


 

Komedii Kamarád do deště 2 můžete vidět 5. 8. 2018 v 17:40 na Nově nebo 7. 8. 2018 v 18:20 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Čekal jsem, že obsadíte krásné dívky a ne takové panoptikum! křičeli na Formana po natočení snímku

Herečka neuměla řídit a přesto byla ve filmu ZA VOLANTEM! Co jste o snímku Život je život nevěděli

Kvůli hlášce ve filmu Vesničko má středisková v Pelhřimově postavili krematorium! Pak přišel zvrat


Novinky z NOVY