NA ZDRAVÍ: Každé ráno si dal pět piv! Hvězda filmu Smrtonosná zbraň 2 si dopřávala. Co ještě nevíte?

Aktualizováno 03.09.2018

Smrtonosná zbraň 2 - 6
Zdroj: TV Nova

Filmovou sérii Smrtonosná zbraň s Melem Gibsonem a Dannym Gloverem zná každý divák na kvalitní snímky zaměřený. Nabízí akci a humor v nikdy neokoukané podívané. Už málokdo však ví, co se za dokonalými scénami ukrývá. Druhý díl má skryté chyby i pár zajímavostí k přečtení.

Policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka. Murtaugh se štěstím unikne nastražené bombě a Riggsův karavan se po setkání s Ruddovými muži změní v rozstřílenou trosku. Nezničitelní detektivové však pomalu získávají převahu a Rudd se chystá k ústupu. Schyluje se k rozhodujícímu střetnutí v docích losangelského přístavu...(oficiální text distributora)

 

Zajímavosti, které jste o filmu Smrtonosná zbraň 2 možná netušili:

1. Během natáčení filmu snídal herec Mel Gibson každé ráno pět piv.

2. Scéna, kdy Mel Gibson jako Martin Riggs připojuje kabely k domu na kopci a shodí ho dolů, stála v přepočtu na koruny přes 11 milionů.

3. Tvůrci vymysleli alternativní konec, ve kterém přijde na večeři Díkuvzdání k Murtaughovi Riggs s Rikou. Scéna byla vystřižena poté, co se režisér Richard Donner rozhodl, že Rika zemře.

Zdroj: TV Nova


4. Původně měl zemřít i samotný Riggs, ale producenti ho chtěli uchovat do případných dalších pokračování. A kalkulovali správně, po druhém díle Smrtonosné zbraně přišly ještě dva.

5. Ve druhém pokračování úspěšné krimi komedie zemře celkem 33 lidí, což je vůbec největší počet mrtvých v celé sérii Smrtonosné zbraně.

6. V jedné scéně Murtaugh říká Riggsovi, že v kontejneru na paletách jsou tisícidolarové bankovky. To je nesmysl, jelikož největší hodnota dolarových bankovek je jen 100 dolarů.

Zdroj: TV Nova


7. Riggs si vykloubí levé rameno, aby se dostal z kazajky. Poté následuje záběr, kde si napravuje rameno pravé.

8. Další chyby se tvůrci dopustili ve scéně, kdy v přístavu Riggs vystřílí celý zásobník do jednoho z protivníků. Když k němu poté přijde blíž, v jeho těle nejsou vidět žádné stopy po střelných ranách.

 

Film Smrtonosná zbraň 2 můžete sledovat v repríze 5. srpna v 00:50 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Čekal jsem, že obsadíte krásné dívky a ne takové panoptikum! křičeli na Formana po natočení snímku

Zlomená noha, ohavní potkani a známá hra Mario: Natáčení thrilleru Hra je protkáno tajemstvím

Herečka neuměla řídit a přesto byla ve filmu ZA VOLANTEM! Co jste o snímku Život je život nevěděli


Novinky z NOVY