KDYŽ SE TVŮRCI SEKNOU: Chyby ve sportovní komedii KOKOSY V PRALESE

Aktualizováno 03.09.2018

Kokosy v pralese - 10
Zdroj: oficiální zdroj

Sportovní rodinná komedie Kokosy v pralese v hlavní roli s Kevinem Baconem nabízí poutavou podívanou plnou africké krásy, basketbalu, životních příběhů a prozření. A i přes preciznost tvůrců se v ní najde pár chyb...

Jimmy Dolan je mladý a nadějný asistent trenéra jednoho z předních amerických týmů. Jeho největším snem je pochopitelně postavení samostatného kouče. Ovšem díky tomu, že všichni talentovaní hráči jsou už pro příští sezónu nasmlouváni pro jiné kluby, stává se Dolanova pozice u šéfů týmu mírně řečeno nejistá. Proto se i proti vůli nadřízených vydává na dlouhou cestu do Afriky, aby vyhledal nadaného černocha, jehož umění obdivoval z videokazety už ve Spojených státech. Saleh, jak se vytáhlý mladík jmenuje, je synem náčelníka kmene, který žije v polodivokých podmínkách a o Spojených státech potažmo profesionálním basketbalu nemá ani ponětí. Navíc bohatý místní podnikatel usiluje nekalými způsoby o půdu, která odedávna patří Salehovu kmeni. Jimmy si získá důvěru a nakonec i přátelství černochů teprve ve chvíli, kdy se stane jedním z nich a kdy se aktivně zapojí do jejich zápasu o přežití...(oficiální text distributora)

Zdroj: oficiální zdroj


Snímek z roku 1994 má pár nejasností:

• Scény odehrávající se v USA se ve skutečnosti natáčely v Torontu a Hamiltonu, v Kanadě. Scény odehrávající se v Africe se natáčely v Keni a ve městě Hoedspruit v Jihoafrické republice.

• Jimmy Dolan prohlásí, že Univerzita Sv. Josefa vyhrála národní šampionát v roce 1981. Vítězem v roce 1981 však byl univerzitní tým z Indiany vedený Isiahem Thomasem. Univerzita v Indianě i Isiah Thomas jsou později ve filmu zmíněni.

• Při basketbalovém utkání mezi Winabi a Mingori druzí jmenovaní skórují, díky čemuž je výsledek 6-14. Je vidět záběr, kde osoba skóre mění (z 12 na 14). V dalším záběru je ale skóre opět 6-12.

• Mifundo (Ilo Mutombo) mluví jazykem Lingala a nikoli svahilštinou jako ostatní Afričané ve filmu. Lingala je řečí západního Konga a v Keni by tak nikdo nemluvil.

• Když trenér Jimmy Dolan vypráví o národním šampionátu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny.
Kokosy v pralese můžete sledovat v sobotu 4. srpna od 13:40 na TV Nova. Nebo v repríze 5. srpna ve 13:10 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trable i vychytávky na place filmu Plán hry: Tvůrci přiměli psa k lízání ruky zajímavým způsobem

TAK TOHLE NEVYŠLO. Proč nevznikl čtvrtý díl série Byl jednou jeden polda?


Novinky z NOVY