Obětování vlasů, oblíznutí od žirafy i manželka za zády: Co jste o filmu Dovolená za trest nevěděli

Aktualizováno 12.02.2019

Dovolená za trest - 8
Zdroj: Archiv TV Nova

Duo Drew Barrymore a Adam Sandler je divákům z romantických filmů známé. Za sebou mají již tři společné snímky, u kterých nikdy nechyběla Adamova manželka. Hlídá si snad svého muže? Jak to doopravdy v komedii Dovolená za trest bylo s polibkem od žirafy a ostříhanými vlasy? Podívejte se na zajímavosti.

Vztah Lauren (Drew Barrymore) a Jima (Adam Sandler) se opravdu nevyvíjí ideálně – rande naslepo dopadlo tragicky, a tak se rozhodli, že už se nikdy nechtějí potkat. Zanevřou na lásku, rozhodnou se věnovat dětem a nezávisle na sobě si objednají fantastickou rodinnou dovolenou v Africe. To ale ještě netuší, že se budou muset dělit o jediné luxusní apartmá na africkém safari a strávit spolu celý týden.

Dovolená za trest je již třetí společnou romantickou komedií Adama Sandlera a Drew Barrymore. V roce 1998 se poprvé spolu objevili ve filmu Píseň pro nevěstu od Franka Coraciho a o šest let později v romantickém snímku Petera Segala 50x a stále poprvé. Evidentně se jim skvěle spolupracuje a režiséři si toho všímají. Potvrzují to i slova Adama Sandlera pro americky týdeník Variety, ve kterém prohlásil, že Drew Barrymore je pro něj ideální filmovou partnerkou a točil by s ní pořád.Co jste o romantické komedii Dovolená za trest pravděpodobně nevěděli?

Snímek obsahuje spoustu odkazů k předchozím společným filmům Drew Barrymore a Adama Sandlera – například, Barrymore zpívá dceři před spaním píseň Somewhere over the Rainbow, která zní i ve filmu 50x a stále poprvé, když jí Sandler vyznává lásku. Ve scéně, kdy se hlavní hrdinové potkávají v obchodě, se u pokladny objeví člověk s poruchou paměti - Tom (Allen Covert), taktéž si zahrál ve filmu 50x a stále poprvé. Další tváří, která hrála ve filmech Sandlera a Barrymore, je Alexis Arquette – známý americký transgender herec, který ve filmu Píseň pro nevěstu vystupoval ještě jako muž.

- Menší cameo si ve filmu stříhl i Dale Steyn — světoznámý jihoafrický hráč kriketu a jeden z nejlepších světových nadhazovačů.

- Herečka Bella Thorne, která ztvárnila Hilary, nejstarší dceru Jima, si v jedné scéně stříhá vlasy na krátko, aby vypadala jako kluk. Nešlo o paruku, mladá herečka obětovala své skutečné lokny. 

Zdroj: YouTube.com


- Při scéně, kdy se Jake (Zak Henri) líbá s Hilary, ho nečekaně oblízne po tváří žirafa. Opravdu se tak při natáčení stalo, tvůrci se toho chytli a moment do filmu zapracovali a ještě doupravili– francouzský polibek se žirafou už byl vytvořen zcela uměle, tedy filmovým efektem. 

- Natáčení probíhalo převážně v Jihoafrické republice, kam si herečka Drew Barrymore brala i svou roční dcerku Olive, scény na pláži pak v Miami i na Floridě.

Zdroj: Archiv TV Nova


- Ve všech třech společných filmech Sandlera a Barrymore se v menších rolích objevuje i skutečná manželka Adama Sandlera. V Dovolené za trest ji diváci mohou spatřit ve scéně při kroužku kreslení, kdy odpovídá mamince, která si stěžuje na to, že ji její dítě nenávidí. Jacqueline jí na to odpovídá, že se ráno probudila s polštářem u obličeje. Proč je v každém společném filmu Barrymore a Snadlera i jeho žena? Je to snad ze žárlivosti? 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTĚ:

Napadení po natáčení: Na nepříjemný incident vzpomínal Milan Šteindler asi hodně dlouho

POZNALI JSTE HO? Drama Nevinnost se natáčelo ve velmi netradičním domě. Hádejte, kdo ho proslavil!


Novinky z NOVY