NAHÝ PEARL HARBOR: Při natáčení se celý štáb přesvědčil, že herečky nemají spodní prádlo

Aktualizováno 31.08.2018

Pearl Harbor - 5
Zdroj: TV Nova

Velká historická událost propletená milostným trojúhelníkem. Příběh inspirovaný skutečnou událostí je nám dobře známý. Za vznikem filmu je ale mnoho věcí, které málokdo ví. Například jaký doporučený rituál musel štáb před začátkem natáčení udělat?

Americký velkofilm ztvárňuje bitvu o Británii, útok na Pearl Harbor a Dollittlův nálet na Tokio během druhé světové války. V hlavních rolích jsou dva přátelé od dětství Danny (Josh Hartnett) a Rafe (Ben Affleck). Ti od mala milují letadla a létání. V dospělosti se dostanou do amerického letectva a po vypuknutí druhé světové války se Rafe dobrovolně hlásí k britské RAF. Krátce před odjezdem se seznámí se zdravotní sestrou Evelyn (Kate Beckinsale) a zamilují se. Oba si slíbí věrnost.


Danny a Evelyn se skupinou zdravotních sester jedou do Pearl Harboru, kde Evelyn čeká na každý Rafův dopis. Jednoho dne se k nim ale dostane špatná zpráva: Rafe byl sestřelen nad mořem a zemřel. Mezi Dannym a Evelyn, i přesto, že si to nechtěji připustit, vzniká milostné pouto. Šokem pak je, když se před Evelyninými dveřmi objeví Rafe, živý a zdravý. Vzniká tak najednou milostný trojúhelník, který není ani pro jednoho jednoduchý. Z milostných problémů je ale jednoho rána probouzí řev japonských letadel, která se chystají k útoku na americkou základnu Pearl Harbor.

Zdroj: TV Nova

Jaké zajímavosti z natáčení jste možná nevěděli?


1. Při natáčení filmu se poprvé potkali Ben Affleck a Jennifer Garner, kteří se později i vzali. V té době ale Affleck ještě randil s Jennifer Lopez.


2. Původně se ve filmu místo šití kostýmů zamýšlelo použít z velké části zachované dobového oblečení. Když se ovšem na natáčení dovezlo, musel se změnit plán. Většina modelů nemohla být použita před zásadní úpravou, protože se lidé v době druhé světové války nedorůstali takové výšky, jako v současnosti, zvláště pak ve filmu obsazené modelky a herečky, které by se do původního oblečení museli zmenšit až o desítky centimetrů.

Zdroj: TV Nova


3. Záběr výbuchu lodi Arizona zabrala 4 měsíce neustálé práce na počítačových efektech.


4. Romantická dějová linie byla častým terčem kritiků. Režiser Michael Bay se však nechal slyšet, že dostal stovky dopisů, ve kterých fanoušci filmu právě tuto část děje chválili. Mnoho z těchto lidí byli přeživší útoku na Pearl Harbor. 


5. Když prolétají letadla před dětmi kolem horského pásu, pouze dvě letadla jsou skutečná. Ostatní jsou dodělané CG efekty.

Zdroj: TV Nova


6. Michael Bay si pozval více než 50 veteránů, kteří přežili útok na Pearl Harbor. Samotný film je poskládaný z kousků různých příběhů opravdových lidí, kteří si na útok pamatovali, všechno co lidé říkali a skutečné příběhy byly do filmu zakomponovány. Včetně hlavních rolí dvou pilotů.


7. Film se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako film s největším počtem explozí.


8. Než začalo natáčení v Pearl Harbor, požehnal štábu místní kněz, což je doporučený obřad pro všechny filmaře, kteří natáčí na Havaji.

Zdroj: TV Nova


9. Pokud bychom sečetli náklady na produkci filmu a jeho následnou propagaci, dostali bychom podobnou částku, která odpovídá škodám, které skutečný útok způsobil.


10. Náklady na párty po premiéře filmu stály více, než produkce filmu Billy Elliot (2000).


11. Během natáčení se povedlo větru zvednout nevhodně sukně Kate Beckinsale a Catherine Kellener a odhalit tak štábu více, než čekali. Obě byly totž předtím požádány, aby při scéně neměly na sobě spodní prádlo, aby jim na sukních nevytvářelo linky.
 

Válečný film s milostnou zápletkou sledujte 4. srpna 2018 od 15:50 na Nově a 6. srpna 2018 od 16:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krásná lingvistka Katja Woywoodová z Kobry 11: Jaká je ve skutečnosti nejmladší šéfová dálniční policie?

ZE ZÁKULISÍ: Výčet zranění z natáčení seriálu Arrow je neskutečně dlouhý!


Novinky z NOVY