Závod pro rodiny s dětmi RunTour po roce zavítá do Liberce. Kdy se na něj můžete těšit?

Aktualizováno 30.08.2018

RunTour - 1
Zdroj: TV Nova

Pod Ještědem se poběží již 7. ročník seriálu běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour. Kapacita závodu je 1500 účastníků, délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto distancí jsou připraveny závody i pro děti o délce 500 a 1000 metrů!

Závod se poběží v sobotu 18. srpna. Start, cíl i rozsáhlé a kvalitní zázemí bude pro běžce připraveno v městské části Lidové sady. Závodníci proběhnou lesním kopcovitým měkkým terénem kolem zoologické zahrady a údolí Jizerského potoka. Dostatečně si tak prověří svou fyzickou kondici. Začátečníci si však nemusí dělat starosti, trať je připravena tak, že ji zvládne každý.

Zdroj: TV Nova

„V srpnu nás mohou zastihnout největší vedra, proto chceme účastníky běhu na chvíli vytáhnout z prostředí města a asfaltu. Přesuneme se do stínů libereckých lesů, kde budou mít běžci pro běh lepší podmínky,“ říká Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká pojišťovna RunTour.

Zdroj: TV Nova

Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a mladým lidem se zrakovým postižením. Pomáhá tedy každý běžec.

Zdroj: TV Nova

A pozor, protože se jedná o letní závody, starty dětských běhů jsou naplánovány až od 14:00 hodin, Nova Run 5 km startuje v 16:00 a na nejdelší 10 kilometrovou distanci se běžci vydají úderem 17:00.

Zdroj: TV Nova

Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek www.run-tour.cz. Ambasadorem závodu je přední český vytrvalec na dlouhé tratě Vít Pavlišta.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Na oblíbeném běžeckém seriálu RunTour v Olomouci se opět po roce bavily celé rodiny s dětmi


Novinky z NOVY