Na oblíbeném běžeckém seriálu RunTour v Olomouci se opět po roce bavily celé rodiny s dětmi

Aktualizováno 30.08.2018

RunTour - 11
Zdroj: TV Nova

RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro amatéry, zkušené běžce i pro rodiny s dětmi. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba – z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka s RunTour, má smysl běžet!

Hanácká metropole Olomouc a místní Smetanovy sady patří pravidelně mezi nejpopulárnější závody seriálu Česká pojišťovna RunTour. Letos se zde závody uskutečnily v sobotu 14. července. Kapacita závodu byla 1500 účastníků, délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto byly připraveny také závody pro děti o délce 500 a 1000 metrů. Ambasadory závodu byly přední česká vytrvalkyně Petra Kamínková a moderátorka TV Nova Michaela Indráková.

Zdroj: TV Nova

Start, cíl i rozsáhlé a kvalitní zázemí bude pro běžce připraveno v samém srdci Smetanových sadů u Výstaviště Flora. Trasa běžce zavede do stínů sadů, kolem stovek druhů květin a na trati jim budou atmosféru zpříjemňovat davy fanoušků, jimiž je Olomouc známá.

Zdroj: TV Nova

„Prostředí krásných Smetanových sadů bude pro běžce příjemným zpestřením závodu. Vyhnou se tak rozpálenému centru města a užijí si trošku chládku. Na trati se setkají jak profesionálové, tak ti, kteří s běháním začínají,“ říká Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká pojišťovna RunTour.

Zdroj: TV Nova

Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a mladým lidem se zrakovým postižením. Pomáhá tedy každý běžec.

Zdroj: TV Nova

Buďte u toho s námi, registrujte se na www.run-tour.cz


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE TŘÍDA! Moderátorka TV Nova se stala tváří běžeckých závodů RunTour 2017
 


Novinky z NOVY