Vážná nemoc blondýnka Kelly ze seriálu Ženatý se závazky: Boj s rakovinou!

Aktualizováno 27.08.2018

Ženatý se závazky - Kelly (Christina Applegate)
Zdroj: facebook

Christina Applegate alias Kelly ze seriálu Ženatý se závazky vždycky byla bojovnice, která se prostě nevzdává. A to nejen co se týče kariéry, ale i osobního života.

Christina Applegate se narodila v Los Angeles v Kalifornii 25. listopadu 1971. Jejími rodiči jsou herečka Nancy Lee Priddy a hudební producent Bobby Applegate. Christinini rodiče se rozešli, když byla ještě malá, vyrůstala tak jen s matkou. Svou úplně první roli si střihla už ve třech měsících, když „hrála“ miminko ve známé soap opeře Tak jde čas (ta se začala vysílat již od 8. listopadu 1965 a stále běží, přičemž čítá více než 14 tisíc epizod).
 

165 centimetrů vysoká Christina se po vzoru své maminky odmala toužila stát herečkou, v sedmnácti letech tak zanechala studia, a začala obcházet konkurzy, získala však jen několik málo drobných filmových a seriálových rolí.
Pak přišel průlom a v podstatě ze dne na den se z Christiny stala hvězda díky její dosud nejznámější roli. Ztvárnila Kelly Bundovou v sitcomu Ženatý se závazky. Jako překrásná blondýnka, jejíž IQ se rovnalo přinejlepším jejímu věku, excelovala celých jedenáct let, kdy show běžela, a z celého osazenstva si získala jasně největší popularitu mezi diváky, přičemž dostala i několik ocenění.

Svou slávu přiživila i díky účinkování v kultovním seriálu Přátelé, kde ztvárnila Amy, mladší sestru Rachel Greenové (Jennifer Aniston).

Zdroj: Twitter


Její sitcomová kariéra pak již ale moc úspěchů nepobrala, další situační komedie, v nichž ztvárňovala jednu z hlavních rolí, neměly bohužel příliš dlouhou životnost, to si však vynahradila filmovými rolemi. Zazářila v komediích Rocker (2008), v zámoří velice úspěšné komedii Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004) a jejím snad ještě populárnějším pokračování Zprávař 2: Legenda pokračuje (2013) a v neposlední řadě ji i čeští diváci mohli vidět excelovat v komedii Matky na tahu (2016).

Zdroj: isifa.com


Jak v profesním tak i osobním životě je Christina velká bojovnice. V roce 1998 u ní byla objevena rakovina prsu. Naštěstí bylo onemocnění objeveno v ranném stádiu a Christina se rozhodla jít pod skalpel a nechat si odstranit prsa, za něž pochopitelně dostala silikonovou náhradu. Nemoc se nestihla rozšířit a herečka tak svůj boj vyhrála. Dodnes se velmi aktivně věnuje osvětě o prevenci rakoviny prsu.


Christina je vegetariánka, je podruhé vdaná a v lednu 2011 se jí narodila dcera Sadie Grace. Upřímně, tipovali byste, že jí táhne na padesát? 


Kultovní komediální seriály Ženatý se závazky a Přátelé můžete sledovat každý všední den na Nova 2.NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOHLE JSTE VĚDĚLI? Která hlavní postava seriálu Přátele odstartovala kariéru v sitcomu Ženatý se závazky?

Ženatý se závazky PO 31 LETECH: Dětem už táhne k padesátce! Peggy bez svých obřích vlasů a Al? FOTO


Novinky z NOVY