GENIÁLNÍ NÁPAD režiséra Hřebejka: Hlavní hrdinky se nemusely svou roli vůbec učit!

Aktualizováno 26.08.2018

Zakázané uvolnění
Zdroj: TV Nova

Unesená nevěsta, svědkyně ženicha a barmanka se společně setkají v prázdné hospodě uprostřed lesů a nelítostně rozebírají své vztahy a životy. Takový je jeden z posledních filmů Jana Hřebejka. Ten se pro natáčení filmu nechal inspirovat trochu netradiční předlouhou. Nebývá to tak časté!

Adaptace úspěšné divadelní hry není v českém filmu ničím výjimečným. Namátkou vzpomeňme Krále Ubu, Příběhy obyčejného šílenství nebo nepříliš zdařilé Perfect Days. Málokdy se to ale podaří s takovou lehkostí, jako právě Janu Hřebejkovi. Pro adaptaci si vybral divadelní hru agilního a čím dál tím víc populárního Petra Kolečka, kterou v pražském Rubínu režíroval Daniel Špinar. A výsledek by se dal brát jako ukázkový příklad, jak se film svojí poetikou může vyrovnat své předlohou.

Zdroj: oficiální zdroj

Tři ženy. Svědkyně ženicha unáší nevěstu do zapadlého hokejového baru. Tady se setkávají s barmankou, která holkám i sama sobě připravuje speciální koktejl Zakázané uvolnění. Ten je možná uvolňující víc, než by bylo zdrávo, a tak společenské konvence otupují a na povrch naopak vystupují hrany, které je potřeba mezi zdánlivě nekonfliktními kamarádkami obrousit.

Hřebejk převzal kompletní obsazení z divadelní verze. Barmanku hraje Jana Stryková, čerstvou novomanželku Zuzana Stavná a ženichovu svědkyni Hana Vagnerová. Herečkám jejich charaktery padnou jako ulité, ostatně nespočet divadelních repríz je určitě zárukou dostatečné vybroušenosti ženských hereckých výkonů v tomto snímku. Ondřej Sokol jako novomanžel s Igorem Orozovičem, jsou už jen dokonalou třešničkou na tomhle skvěle fungujícím komediálním stroji.
Zdroj: oficiální zdroj

Podívejte se na pár zajimavostí o filmu, které by vám rozhodně neměli utéct.


• Zakázané uvolnění je mimochodem nejen název pro píseň, ale i druh blíže nespecifikovaného alkoholového nápoje.

• Klip k filmové písní vznikl v aréně pražské Sparty.

• Předlohou k filmu je stejnojmenná divadelní hra, která režiséra nadchla. Středobodem konverzační komedie na motivy úspěšné divadelní hry Petra Kolečka je svatba – zdroj mnoha vtipných zápletek a situací.

• Hlavní lokací se stal Klub Bublina v Bohumíně na Ostravsku, obklopený parkem, ve kterém se usídlil i celý štáb.

• Prázdná kašna, kde se fotí svatba, se nachází u první jamky na golfovém hřišti v Šilhéřovicích.

Na film Jana Hřebejka Zakázané uvolnění se můžete podívat v neděli 29. července od 22:20 na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Místo natáčení kopali hrob: Členové štábu Smrt černého krále za to dostali kuriózní odměnu!

Kvůli hlášce ve filmu Vesničko má středisková v Pelhřimově postavili krematorium! Pak přišel zvrat

Ve filmu Bílá paní málem nezazněla legendární píseň: Nápad přišel zcela nečekaně a byl po zásluze zaplacen!
 


Novinky z NOVY