Drama na plátně i na place: Během natáčení Honu na lišku museli herci dodržovat režisérovo zvláštní přání

Aktualizováno 26.08.2018


Scénář filmu Hon na lišku je založen na událostech, které se v devadesátých letech staly v americkém státě Pensylvánie. Jaké kuriozity doprovázely vznik filmu?

Životopisný snímek Hon na lišku pojednává o olympijském vítězi ve wrestlingu Marku Schultzovi (Channing Tatum), který žije v chudobě ve Wisconsinu. Na jeho sportovní výkony totiž veřejnost téměř zapomněla. Jednoho dne mu do života vstoupí bohatý dědic John du Pont (Steve Carell) a nabídne mu, aby se nastěhoval do jeho přepychového sídla. John od něj chce, aby trénoval mladý zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Zpočátku všechno jde jako po drátkách, dokud do příběhu nezasáhne starší bratr Marka David, který je sám špičkovým zápasníkem...

Zdroj: oficiální zdroj

Co jste o sportovním dramatu Hon na lišku dost možná nevěděli?

- Film je natočen podle skutečného příběhu, osudová událost se stala 26. ledna 1996.

- Tvůrci filmu byli po celou dobu natáčení v kontaktu s rodinou Johna du Ponta.

- Na place panovala zvláštní atmosféra. Režisér si nepřál, aby herci mezi záběry vtipkovali a nesměli se spolu socializovat ani po natáčení.

- Channing Tatum se natolik vžil do své role, že během vypjaté scény rozbil zrcadlo, což nebylo ve scénáři. Jeho poranění tedy byla skutečná.

Zdroj: oficiální zdroj

- Skutečný Mark Schultze napsal v době uvedení snímku na svou sociální síť, že film neodpovídá realitě, a vypsal všechny věci, které si tvůrci vymysleli. Zároveň však pochválil herecký výkon Channinga Tatuma, který ho ve filmu ztvárnil.

- Tvůrci chtěli, aby roli Johna Du Ponta ztvárnil Gary Oldman. Nakonec ji však dostal Steve Carell.

Zdroj: oficiální zdroj

- Brýle, které ve filmu nosí David (Mark Ruffalo), patřily skutečnému Davidovi Schultzovi. Pro natáčení je zapůjčila jeho manželka Nancy Schultz.

- Bratři Schultzové jsou jediný bratrský pár, který kdy vyhrál olmypijskou zlatou medaili a zlato na mistrovství světa.

- Film získal pět nominací na Oscara a tři nominace na Zlatý glóbus.

 

Film Hon na lišku sledujte ve čtvrtek 26. července 2018 v 17:35 anebo v pátek 27. července 2018 v 10:45 na Nova Cinema. NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dramatický vznik filmu Terč s Jackiem Chanem: Ošklivé zranění a zákaz natáčet v Austrálii!

Na stadionu zavládlo hrobové ticho: Hlavní hvězda filmu Rocker spadla ošklivým způsobem z pódia!


Novinky z NOVY