SMUTNÉ ODHALENÍ: Kevin Costner se ukázal jako pořádný křivák. Při natáčení se snažil zničit konkurenci

Aktualizováno 24.08.2018

Wyatt Earp - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

Když Kevin Costner pracoval na vlastní verzi příběhu o Wyattu Earpovi, měl jasnou vizi, za kterou si tvrdě šel. A nejen to, v touze po úspěchu se neštítil dopustit pořádné křivárny...

Wyatt Earp se již za svého života stal legendou. Na svém koni se proháněl Amerikou v tom nejdramatičtějším období - v čase dobývání Divokého západu. Ve společnosti svých bratrů křižoval pláně divokého západu a z odvážného mladíka se stal jeden z nejobávanějších pistolníku, který však proslul ochranou klidu a míru na celém území. V jedné téměř zapomenuté bitvě u O.K. Corral se ze šerifa Wyatta Earpa stává Earp mstitel - a jeho život se navždy změní...

Zdroj: Archiv TV Nova

 

Co jste o filmu pravděpodobně nevěděli? 

• Snímek byl původně naplánován jako šestihodinová minisérie.


• Ve filmu se objevil skutečný šestiranný kolt Wyatta Earpa. Byl zapůjčen z Earpova muzea a používal se zejména v detailních záběrech.


Kevin Costner byl původně zainteresován ve filmu Tombstone (1993), dalším snímku o Wyattu Earpovi. Neshodl se však se scénáristou projektu Kevinem Jarrem. Costner věřil, že by se snímek měl více zaměřit na samotného Earpa, Jarreho scénář se však soustředil na více postav. Kvůli kreativním neshodám Costner od projektu odešel a s režisérem Lawrencem Kasdanem rozpracoval vlastní film o Earpovi. Costner pak využil svého, tehdy značného, vlivu a přesvědčil většinu velkých studií, aby odmítla distribuovat konkurenční film. To ztížilo situaci tvůrcům Tombstone při obsazování herců - málokterá velká hvězda půjde do filmového projektu, který nemá distributora. Navzdory všemu příkoří byl snímek Tombstone ve výsledku komerčně úspěšnější.
• Dennis Quaid shodil 14 kg kvůli roli doktora Hollidaye, který trpěl tuberkulózou.


Tombstone (1993) se natáčel poblíž a ve stejnou dobu jako Wyatt Earp, přičemž jeho produkce skoupila většinu dobového oblečení z dané oblasti. Natáčení Wyatta Earpa se tak zpozdilo, protože tvůrci čekali na doručení kostýmů z Evropy.


Ačkoli Michael Madsen hraje staršího bratra Kevina Costnera, ve skutečosti je o 4 roky mladší.


• Michaelovi Madsenovi byla nabídnuta role Vincenta Vegy ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), ale z natáčení Wyatta Earpa nemohl být uvolněn. Postavu Vincenta tak ztvárnil John Travolta.


Western Wyatt Earp můžete sledovat v úterý 24. července 2018 od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pátek 27. července 2018 od 04:25 na tomtéž kanále.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

FILM POSEL BUDOUCNOSTI: Kdo měl původně ztvárnit hlavní roli filmového propadáku?

Kevin Costner jak ho neznáte: Věděli jste, že s kapelou dobývá světová pódia? A nejen to!


Novinky z NOVY