Nesmrtelný Semir Gerkhan a jeho parťáci. Kdo byl po jeho boku nejlepší? HLASUJTE

Aktualizováno 24.08.2018


Revírem Semira Gerkhana je dálnice, a to už od roku 1996, kdy se začal vysílat německý seriál Kobra 11, v originálním názvu Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei. Vzpomenete si ještě na všechny Semirovi parťáky?

Muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci a jejich úkolem je chránit naši bezpečnost. Právě tak zní úvodní fráze znělky seriálu, která je současně mottem a ústředním tématem. Po boku Semira Gerkhana se během dvaadvaceti sérií vystřídalo několik parťáků, kteří mu v těžkých chvílích kryli záda. 

 

Frank Stolte
Nejprve Frank (Johannes Brandrup) odhaloval zločince společně s Inge Fischerem. Semir tedy nestál u samotného zrodu jednoho z nejpopulárnějších policejních oddělení. Inge byl bohužel zastřelen a na jeho místo nastoupil právě Semir, který se ihned stal diváckým miláčkem. Je to právě Frank, který zahájil éru komisařů v oblecích.

Zdroj: TV Nova


André Fux
Druhým parťákem Semira se stal drsný karatista André (Mark Keller). Společně působili jako protikladná dvojka – drsnější ochránce zákona a hodný polda. Na konci třetí sezóny Andrého jeden ze záporných hrdinů zranil harpunou. Vypadalo to, že je André mrtvý a několik let o něm nikdo neslyšel. Později se ale v seriálu znovu objevil a objasnilo se, že přežil. Semir tak znovu dostal šanci říci svému parťákovi vše, co předtím nestihl.

Zdroj: TV Nova


Tom Kranich
Se Semirem v seriálu strávil tři sezóny a po kratší pauze se vrátil na další dvě. Tom (René Steinke) se podle fanoušků seriálu Kobra 11 řadí právě mezi nejoblíbenější parťáky. Se Semirem se výborně doplňovali a do oka padl i ženskému publiku. Je to tak?

 

Zdroj: Oficiální zdroj / Facebook / Instagram

 

Jan Richter
Srdce fanoušků si ovšem získal i herec Christian Oliver, který se po boku Semira objevil jako Jan Richter. Po dvou sezónách se ale rozhodl seriál opustit, a zkusil štěstí jako model a herec v Hollywoodu. Jan sice Semira převyšoval tělesnou výškou, jinak nad ním měl Semir vždycky navrch.

Zdroj: oficiální zdroj


Chris Ritter
Herce Gedeona Burkharda můžete znát ze seriálu Komisař Rex, kde si zahrál legendárního kriminalistu. Chris Ritter si se Semirem zprvu nesedl. Častokrát mezi nimi docházelo k rozporu, oba totiž chtěli mít poslední slovo. Po dvou sezónách ale Rittera zastřelil mafiánský boss. Semir pak dělal všechno pro to, aby kamaráda pomstil.

Zdroj: TV Nova


Ben Jäger
Semir s Benem vystupoval celých šest sezón. Hezky se spolu doplňovali. Semir byl v té době už zkušeným policistou. Ben si získal fanoušky svým chlapeckým vzezřením a svou chutí dělat věci podle pravidel. Fanoušci se těžko vyrovnávali s tím, když se představitel Bena - Tom Beck rozhodl seriál opustit. V ději odjel hledat štěstí do Hollywoodu, a to jako kytarista. Semir se z odchodu parťáka nedokázal dlouho vzpamatovat a dokonce od policie odešel. Naštěstí jen dočasně.

Zdroj: TV Nova

Alex Brandt
Dalším Semirovým kolegou se stal Alex (Vienzenz Kiefer). Dva roky inkognito sledoval gangy obchodující s drogami, strávil dokonce i nějakou dobu ve vězení. Často dělal věci po svém, a tak se dostával do konfliktu se Semirem. Časem se ale oba lépe poznali a začali se respektovat. Každý z nich pracoval trochu jiným způsobem. 

Zdroj: TV Nova


Paul Renner
Semirův osmý parťák je nadaný, bystrý a má srdce na správném místě. Se Semirem se už nějakou dobu zná. Kdysi dávno mu totiž zachránil život a od té doby si přál být jako on.  Herec Daniel Roesner ztvárnil v témže seriálu v 15. a 16. sérii jednoho z bláznivé dvojice žáků policejního institutu Turbo a Tacho.

 

Zdroj: facebook

 

 

Seriál Kobra 11 sledujte každý den v 16:45 na kanále Nova Action. Jednotlivé díly pak najdete rovněž na Nova Plus.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

BEN Z KOBRY 11: Hudební kariéra mu nevyšla, a tak se vrátil k herectví. Dnes je hvězdou oblíbené show!

VELKÝ FOTOKVÍZ: Nejen v Ordinaci jezdí sanitky. Poznáte, z jakých seriálů jsou vybrané fotografie?


Novinky z NOVY