Dříve závislý na drogách, dnes pomáhá. Hvězda seriálu Přátelé promluvila o svojí léčbě

Aktualizováno 19.08.2018

Matthew Perry z legendárního seriálu Přátelé
Zdroj: Oficiální zdroj

Matthew Perry měl se závislostí na drogách problém skoro třicet let. Neunesl velkou pozornost, kterou s sebou nesl oblíbený seriál Přátelé. Před dvaceti lety se ale rozhodl léčit a momentálně využívá svých zkušeností a slávy k pomoci druhým.

Perry bojoval se svojí závislostí i v průběhu natáčení seriálu Přátelé. V rozhovoru pro Radio 2 Breakfastshow dokonce přiznal, že si tři roky z natáčení ani nepamatuje. V roce 1997 se začal léčit a dal svůj život nějakým způsobem dohromady. Nyní se snaží varovat pokušení a hlavně pomoci těm, kteří jsou na tom stejně, jako kdysi býval on.


Herec vzpomíná na svoji léčbu velmi kladně. „Rozhodnout se k léčení byla nejlepší věc, jakou jsem mohl udělat. Cítil jsem se lépe, než jsem se kdy cítil v celém svém životě. Sám bych se závislosti nezbavil,“ přiznal.

Zdroj: instagram/Matthew Perry


Zhruba před třemi lety navštívil Perry jedno z léčebných center Pheonix House a byl ohromen tím, co viděl. „Je to úžasné místo, které pomáhá dospívajícím v jejich problémech s drogami a užíváním alkoholu,“ řekl. Neváhal ani minutu a rozhodl se pomáhat právě tady.


Ředitelka Pheonix House považuje za velmi důležité, když hvězdy jako Matthew Perry veřejně mluví o své závislosti a hlavně o tom, jak ji překonal. „Matthew Perry je jedním z lidí, kteří o svém problému pouze nemluví, ale snaží se i pomáhat. Nám poskytuje finanční dary a my si toho moc vážíme. Mladé lidi zde motivuje,“ popsala.


Matthew Perry dokonce získal ocenění Rising Pheonix Awards. To získá každoročně člověk, který inspiruje a napomáhá pozitivní změně u ostatních lidí. Bývají to zpravidla ti, kteří si sami prošli těžkou životní situací, dokázali se s ní vypořádat a momentálně pomáhají druhým. Perry si ceny obzvláště vážil i proto, že ji převzal z rukou bývalé kolegyně z Přátel Lisy Kudrow. I několik let po natáčení si jsou stále blízcí.

Zdroj: isifa.com


Na červeném koberci v hotelu Montage v Los Angeles byl Perry popisován jako hrdina mladých lidí. Oblíbený herec se za hrdinu ale nepovažuje. „Je to velmi pěkné, ale já nejsem hrdina. Jsem jen člověk, který je střízlivý a cítí potřebu předat dál poselství ohledně tohoto tématu. Myslím si, že by si to hodně lidí mohlo vzít k srdci, právě pro to, že mě znají z televize,“ popsal Perry.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ze zákulisí Přátel: Představitel Rossova syna prozradil, proč pro něj byl každý den na place peklo!

Dabérka pošahané Phoebe z Přátel popsala svůj vztah ke kultovnímu seriálu! Co pro ni bylo nejtěžší?


Novinky z NOVY