Režisér Návratu do budoucnosti se postaral o celosvětové šílenství: Fanoušky ošklivě napálil!

Aktualizováno 11.08.2018

Navrat do budoucnosti 2
Zdroj: Nova.cz

Po úspěchu prvního Návratu do budoucnosti bylo jasné, že dojde i na pokračování. Jaké faux pas způsobil režisér během natáčení? Přečtěte si top 10 zajímavostí.

Druhý díl Návratu do budoucnosti začíná plánem Martyho a jeho přítelkyně Jennifer odjet na výlet k jezeru. Plány ale překazí doktor Emmet Brown, který Martymu řekne, že i s Jennifer musí jet do roku 2015. Tam má zachránit Martyho syna. Všechno jde podle plánu, dokud stroj času DeLorean neukradne starý Biff a neodletí do roku 1955 říct svému mladšímu já sportovní výsledky. To vše za zády nic netušících Martyho a doktora. Vše se provalí až po návratu zpět do roku 1985, kdy je z Biffa milionář, a dokonce si vzal Martyho matku a otce zastřelil. Musí se tedy vydat zpět do minulosti, aby vše napravili. Nebude to ale tak jednoduché...

V hlavních rolích dobrodružné sci-fi komedie se představí Michael J. Fox, Christopher Lloyd a lea Thompson.

 

Jakých 10 zajímavostí jste o filmu možná nevěděli?

1. Na košili, kterou nosí Doc (Christopher Lloyd) většinu času ve filmu, můžeme vidět kovboje na koních a vlaky, což je nenápadná narážka na třetí část trilogie.

Zdroj: Nova.cz


2. Režiser Robert Zemeckis řadí tento film mezi své nejoblíbenější a zároveň nejneobyčejnější z těch, které doposud režíroval.


3. Marty v roce 2015 vidí reklamu na Čelisti 19. Původně to měla být reklama na Godzillu 2015. Kdyby tento nápad zůstal ve scénáři, Gale s Zemecksem by se téměř trefili do reality, protože v roce 2014 byl do kin uvedený remake Godzilly.

Zdroj: Archiv TV Nova


4. Kytara, která visí na stěně Café 80s nad hracím automatem, je tatáž, na kterou hrál dříve ve filmu starý Marty.


5. Ve filmovém roce 2015 dává Doc Brown (Christopher Lloyd) Martymu (Michael J. Fox) 50 dolarů, aby si koupil třeba Pepsi. Jedná se o ironickou narážku na cenu Pepsi. Ve skutečném roce 2015 výrobce limonád přišel s limitovanou edicí Pepsi Back to the Future, jedna lahev vyšla na 20 dolarů (přibližně 500 korun).


6. Marty se vrátí do budoucnosti dne 21. 10. 2015. Ve stejný den měl film znovu v kinech obnovenou premiéru.


7. Všimli jste si, že Martyho bundu z prvního filmu je možné vidět ve starožitnostech v roce 2015?

Zdroj: Archiv TV Nova


8. Režisér Robert Zemeckis ve své době rozšířil fámu, že létající skateboardy opravdu existují a že fungují na magnetický pohon. V příštích týdnech skejťáci z celé Ameriky zavařili telefoní linky firmy Mattel, jejíž logo bylo v rámci product placementu na skateboardech. V Mattelu záhy vzdali snahu vysvětlovat pravdu a volajícím tvrdili, že kvůli žalobě smějí rozjet produkci až roku 2015.


9. Boty, které v budoucnosti nosí Marty (Michael J. Fox), byly sice vyrobeny už v roce 2008 v limitované edici na podporu nadace Michaela J. Foxe, ale neměly automatické zavazování (Power laces). V roce 2015 byly tyto boty (Nike Air Mag) k dostání ve verzi, která už Power laces obsahuje. V roce 2014 si tuto technologii nechala firma Nike patentovat.10. Původně neměly další díly vůbec vzniknout. Až po úspěchu prvního dílu se Robert Zemeckis rozhodl natočit pokračování.

 

Návrat do budoucnosti 2 sledujte 14. července 2018 od 12:45 nebo 15. července 2018  od 11:40 na Nově.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Julia Roberts zkomplikovala natáčení Dannyho parťáků 2: Manžel jí dal přísný zákaz!

Tvůrci Sexu ve městě natočili scénu sexu se psem! Která z postav seriálu měla tu smůlu?


Novinky z NOVY