Mizející fleky a šklebící se mrtvola: Nejen tyto chyby přehlédli tvůrci seriálu Můj přítel Monk!

Aktualizováno 10.08.2018

GALERIE: Můj přítel Monk - 18
Zdroj: TV Nova

Podivínský detektiv Monk přivádí k šílenství všechny kolem sebe. I přesto se jeho postava proslavila po celém světě. Oblíbený komediální seriál má ale své mouchy. Jaké to jsou?

Zvlášního a trošku vtíravého detektiva Monka si zahrál Tony Shalhoub. Detektiv trpí psychologickou poruchou, která ho už jednou připravila o skvělou pozici policejního detektiva u sanfranciské policie v oddělení vražd. Má odpor k davům, rušným ulicícm, bakteriím, mléku a mnoho dalšího. Tuto zvláštní odpudivost má od té doby, kdy mu tragicky zavraždili manželku. Paradoxně mu to ale pomohlo vyřešit nejeden případ. Po ruce mu je každý den jeho asistentka Sharona. U všech případů se také Adrian Monk setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého ale Monk a zvláště jeho schopnosti dovádějí k šílenství.

 

Jaké chyby tvůrci seriálu přehlédli?

1. V 10. epizodě 5. řady je možné všimnout si, že Monk má v balonu odlišné vlasy a že se jedná o dubléra.


2.V jedné scéně se Monk snaží nastoupit do výtahu za svou „partou“, ale protože díky své fóbii nemůže, tak vyběhne z výtahu ven a na zemi jsou vidět bílé křížky, které se používají pro herce, aby věděli kde mají stát.


3. V San Franciscu není policejní hodnost „detektiv“. Správný titul je „inspektor“.


4. Monk neustále žádá detektivy, aby mu přivedli podezřelé svědky. Když se objeví SFPD (San Francisco Police Department) a naloží je do auta a vezou na stanici, je jasné, že podezřelí jet nechtějí. Pokud neexistuje opodstatnělá příčina zatčení nebo zatýkací rozkaz, nemůže policie nikoho přinutit, aby se proti své vůli někam vydal.

Zdroj: TV Nova


5. Novinové výstřižky v Monkově zápisníku (jsou vidět po celé sérii), které mají titulky o vraždě Trudy, jsou ve skutečnosti články popisující stav ekonomiky.


6. V závěrečné scéně první série a dvanácté epizody s Willie Nelsonem se několikrát změní tóny klarinetu. Monkovy prsty se však ani nehnou.

Zdroj: TV Nova


7. V jedné z epizod Monk vyšetřuje vraždu v azylovém domě. Jedna žena jej obviní z krádeže jejího náhrdelníku, ale správně by uvnitř azylového domu žádný mít neměla. Z bezpečnostních důvodů a z důvodu pojištění nemají pacienti dovoleno uchovávat potenciálně nebezpečné předměty jako šperky, špendlíky, brože, náušnice, pásky, korálky a podobně.


8. V 8. epizodě 6. Série Monk říká, že tetování trestance je jako voodoo. Natalie mu na to říká, že je to hloupost a nic takového neexistuje. V sedmé epizodě je osmá série celá věnovaná voodoo a to už Natalie tvrdí, že těmto věcem věří už dlouho.

Zdroj: TV Nova


9. V 11. Epizodě 3. série, když je truhla, v které leží Monk, vykopaná ze země, drží svíčku a ruku má špinavou od vosku. V dalším záběru má však už ruku čistou.10. V 10. epizodě 5. série "Pan Monk a malomocný muž" se Monk s asistentkou marně pokoušejí vznést se s prostříleným balónem. Při jednom z nárazů o zem z koše vypadává již dříve zastřelená oběť. Je zcela evidentní, že tělo nevypadlo, nýbrž to byl od prvního pohledu řízený výskok. Při zpomaleném záběru je pak vidět i mimika - námaha v obličeji kaskadéra. O velký kus dál pak z balónu vypadla i Monkova asistentka. O chvíli později, kdy kamera zabírá obě těla, jsou ale těla jen kousek od sebe. A tělo mrtvé oběti, ač vypadlo souběžně s dráhou letu, je náhle kolmo ke dráze letu.

 

Dva díly komediálního seriálu sledujte každý všední den od 14:05 a 15:00 na Nově.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Co má seriál Můj přítel Monk společného se Sherlockem Holmesem? Víc než si myslíte!

Neuvěříte, jak dnes vypadá Andrea z Kobry 11: Semirova životní láska už není taková kočka! FOTO


Novinky z NOVY