CELÝ DÍL SERIÁLU: Ani zaplacení výkupného nepomohlo, vyděrač poslal uříznuté uši!

Aktualizováno 09.08.2018

Sherlock Holmes: Jak prosté II. - 18. díl - Detektor rakoviny
Zdroj: oficiální zdroj

Jistý muž kdysi zaplatil za svou ženu únoscům milion dolarů, ale manželka se mu nevrátila. Po letech mu přjde balíček, v němž nalezne její uši a žádost o další výkupné... Dokáže Sherlock nalézt únosce včas?

V sedmnácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté se proslulý detektiv zabývá případem, jež sahá poměrně hluboko do minulosti. Gordonovi Cushingovi před 4 lety zmizela žena Sara a on byl podezřelý z její vraždy. Tělo se ale nikdy nenašlo, a tak nemohl být obviněn.

Teď ohlásil na policii, že poštou dostal balíček s jejíma ušima a s žádostí o 2 miliony dolarů výkupného. Přizná, že vyděrač se mu ozval už před 3 lety, tehdy nic policii nenahlásil a zaplatil milion, Sara se ale domů nevrátila. Při předávání peněz Cushing zpanikaří a prchajícího muže zabije. Jenže na setkání anonymních alkoholiků, kam Sherlock a Watsonová přišli pátrat, náhodou objeví živou Saru i s oběma ušima...V osmnácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté
se oblíbený detektiv vydává prozkoumat sebevraždu výzkumníka Barryho Grangera. Jeho smrt má ale jako sebevražda pouze vypadat. Sherlock totiž rychle odhalí, že byl ve skutečnosti zavražděn.

Granger vyvíjel dechový detektor rakoviny, prováděl úspěšné testy, ale pak byl osočen, že výsledky zfalšoval. Obvinil ho kdosi, kdo už pod jménem Adam Peer odhalil několik podvodů na poli medicínského výzkumu. Hank Prince, majitel společnosti, která vlastní patent na Grangerův vynález, ale tvrdí, že obvinění bylo falešné, a zoufá si, že přijde o investory. Sherlock zjistí, že Granger po totožnosti Adama Peera pátral. Případ však pomůže vyjasnit až další smrt...Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu „Sherlock Holmes: Jak prosté“ vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?


Novinky z NOVY