Trable i vychytávky na place filmu Plán hry: Tvůrci přiměli psa k lízání ruky zajímavým způsobem

Aktualizováno 04.08.2018

Plán hry - 4
Zdroj: Nova.cz

Populární komedie z produkce Walta Disneyho sklidila obrovský úspěch. Proč však muselo být natáčení odloženo a jak tvůrci přiměli psa k tomu, aby lízal ruku?

Rodinná komedie s názvem Plán hry vypráví příběh hráče amerického fotbalu a mediálního miláčka Joea Kingmana (Dwayne Johnson), pro kterého je rodinný život jen překážkou a něčím, co by mu jen kazilo image. Jednoho dne se jeho život ale převrátí naruby. Za dveřmi jeho luxusního bytu se totiž objeví malá holčička Peyton a sdělí mu, že je jeho dcera. Aby toho nebylo málo, její maminka údajně musela na měsíc odjet na humanitární misi do Afriky, a proto se o ni musí Joe postarat. Tím to pravé dobrodružství teprve začíná...

Zdroj: Nova.cz

Co jste o známé komedii dost možná nevěděli?

- Jedná se o poslední snímek, ve kterém je v titulcích herec a wrestlingový zápasník Dwayne Johnson uveden pod svou přezdívkou „The Rock“.

- Dwayne Johnson se jako dítě věnoval americkému fotbalu a snímek Plán hry není jediným s touto sportovní tematikou, kde herec ztvárňuje hlavní roli.

- Postava Joea je obrovským fanouškem Elvise Presleyho. S tímto nápadem přišel sám Dwayne, který je zpěvákovým velkým obdivovatelem.

Zdroj: Nova.cz

- V jedné scéně líže pes Spike hlavnímu hrdinovi ruku. Aby tvůrci přiměli psa k této činnosti, natřeli Dwaynovi ruku rozmixovaným tuňákem. Psa hlavního hrdiny ve skutečnosti ztvárňovali dva buldoci, kteří se pochopitelně střídali.

- Rozpočet filmu činil 22 milionů dolarů (v přepočtu cca 550 milionů korun), tvůrcům se vrátil hned v prvním víkendu po uvedení do kin.

- Natáčení filmu muselo být na několik měsíců odloženo, neboť Dwayne Johnson si při hraní fotbalu natrhl šlachu.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÁŽNÉ ZRANĚNÍ při natáčení Fint Dicka a Jane: Po loupeži v kavárně měla herečka zdravotní problémy!

Složité natáčení Rafťáků: Hvězda z Ordinace dělala filmařům těžkou hlavu. Něco nešlo, něco nechtěla!

 


Novinky z NOVY