JAK JE TO MOŽNÉ? Hvězdy filmu Dannyho parťáci musely slevit ze svých honorářů a při natáčení hladověly!

Aktualizováno 04.10.2018

Dannyho parťáci - 10
Zdroj: TV Nova

Kriminální komedie Dannyho parťáci je plná hollywoodských hvězd. Jenže i hvězdy občas musí spadnout nohama na zem. O kolik museli slevit ze svých honorářů? Proč Brad Pitt skoro v každé scéně něco jí? Přečtěte si článek a dozvíte se víc!

Vypočítavý zloděj Danny Ocean opravdu nelení. Jen co byl propuštěn z věznice v New Jersey, začal plánovat další kšeft. Za jednu noc chce se svým jedenáctičlenným týmem vykrást najednou tři kasina, která ve svých sejfech ukrývají přes stopadesát miionů dolarů. Majitelem všech třech kasin je Terry Benedict, který momentálně žije s Dannyho bývalou ženou Tess. Když se mu jeho plán podaří úspěšně dotáhnout do konce, získá nejenom spoustu milionů...

 

Zdroj: TV Nova

Zajímavosti z filmu Dannyho parťáci:

- Kvůli náročnému natáčení neměl Brad Pitt čas se ani najíst, proto se rozhodl, že jeho role Rustyho bude v každé scéně něco pojídat. Na konci filmu je i zábavná scéna, kdy Rustyho začne pálit žáha a následně jídlo zahodí.

- Kvůli neobvykle velkému množství hollywoodských hvězd hrozilo, že film bude mít až moc velké náklady, na které nestačí. Všechny hvězdy se tak zřekly svých astronomických honorářů a zahrály si za zlomek svých obvyklých platů.

Zdroj: TV Nova


- Vzhledem hvězdnému obsazení byl problém i v titulcích. Režisér nevěděl, jak celebrity seřadit. Nakonec je poskládal tak, jak se ve filmu herci objevují. Stejné řešení se použilo i ve druhém a třetím pokračování.

- Film při rozpočtu 85 milionů dolarů vydělal pouze v amerických kinech 183 milionů dolarů. Celosvětově pak neuvěřitelných 451 milionů dolarů.

- Pro zpříjemnění natáčení měl George Clooney ve své šatně bečku piva Guinness.

Zdroj: TV Nova


- Terry Benedict ve filmu odmítá po telefonu pana Levina, který se snaží dostat na zápas s tím, že určitě musí mít HBO. Ve skutečnosti je Gerald Levin předseda společnosti Time-Warner, kteří vlastní HBO a také společnost Warner Brothers, která film natočila.

- Kromě Dannyho Oceana nemá nikdo stejné jméno jako postavy z původního filmu v 60. letech.

- Štáb včetně herců se ve volné chvíli věnoval hazardu. Clooneymu se podařilo 25x po sobě prohrát v Black Jacku.

- Julia Roberts dostala scénář u kterého byl šek na dvacet dolarů a s poznámkou od režiséra: Slyšel jsem, že teď bereš za film 20." Byla to narážka, že Julia Roberts byla v tu dobu vyhlášena za první herečku, která bere 20 milionů za film.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÁŽNÉ ZRANĚNÍ při natáčení Fint Dicka a Jane: Po loupeži v kavárně měla herečka zdravotní problémy!

STÁLO TO ZA TO? Režisér filmu Pohádkář se kvůli obsazení hlavní ženské role vydal až za hranice ČR

FOTO: Jak se za 40 let změnili Danny a Sandy z Pomády? Jsou pořád neskutečně sexy!


Novinky z NOVY