Co má seriál Můj přítel Monk společného se Sherlockem Holmesem? Víc než si myslíte!

Aktualizováno 03.08.2018

GALERIE: Můj přítel Monk - 23
Zdroj: TV Nova

Seriál Můj přítel Monk je známý po celém světě. Věděli jste ale, proč herec Tony Shalhoub roli podivného detektiva Monka nejprve odmítl? A co má seriál společného se Sherlockem Holmesem? Vše se dozvíte v článku.

Můj přítel Monk je americký seriál, kde hlavní roli hraje soukromý detektiv Adrian Monk, který trpí obsedantně kompulzivní poruchou a různými fobiemi. Kvůli tragické a stále nevyjasněné vraždě jeho milované ženy si vytvořil abnormální odpor k davům, bakteriím, rušným místům, mléku a podobně. Paradoxně právě tyto poruchy mu většinou pomůžou vyřešit případ.

Zdroj: TV Nova

S každodenním životem mu pomáhá jeho asistentka Sherona, kterou Adrian vždy vtáhne do vyšetřování případu. Kromě asistentky dostává svým chováním k šílenství i svého bývalého nadřízeného kapitána Stottlemeyera. Jenže Monkovy schopnosti jsou ojedinělé, a proto je pro něj tak nepostradatelný...

Zdroj: TV Nova

TOP 8 zajímavostí, které jste o seriálu Můj přítel Monk určitě nevěděli:

- Představitel Adriana Monka, Tony Shalhoub, roli nejdříve odmítl. Myslel si totiž, že je až příliš náročná. Nakonec se ale rozhodl detektiva Monka ztvárnit.

- V seriálu Monk změnil psychiatra doktora Charlese, který dostal infarkt a zemřel. Jeho představitel Stanley Kamel přitom na infarkt skutečně zemřel. K jeho smrti byla pak věnována epizoda „Pan Monk kupuje dům".

Zdroj: TV Nova


- Každá epizoda začíná slovy „Pan Monk".

- Jedná se o první seriál, který USA Network točili v Americe. Všechny předchozí seriály se točily v Kanadě.

- Monkovo jméno má svůj význam. V Americe k propagaci seriálu často používají slovo „Monkish", což znamená mnišský. Toto slovo má vyjadřovat Monkovo zvláštní chování a poukazovat na to, jak je Adrian izolovaný - stejně jako mnich.

Zdroj: TV Nova


- Základní struktura i postavy seriálu byly inspirovány seriálem Sherlock Holmes. Vedlejší postavy odpovídají postavám z Holmese - Sharona Fleming a Dr. Watson, kapitán Stottlemeyer a inspektor Lestrade a Monkův bratr Ambrose a Holmesův bratr Mycroft.

- V epizodě s názvem Pan Monk začal brát léky si Adrian zašpiní košili kečupem při návštěvě Burger Kingu. V dalším záběru je ale košile čistá.- V epizodě s názvem Pan Monk jde do kanceláře se Adrian snaží nastoupit do výtahu za svou partou, ale jelikož mu to jeho fóbie nedovolí, vyběhne z výtahu ven. Na zemi je možné vidět bílé křížky, které se značí hercům, aby věděli kde mají stát.

 

Seriál Můj přítel Monk můžete sledovat každý všední den na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VELKÝ NÁVRAT: On je žena! Pamatujete si ještě, kdo je Zoran Zahálka?

Neuvěříte, jak dnes vypadá Andrea z Kobry 11: Semirova životní láska už není taková kočka!

 


Novinky z NOVY